Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
600 rad z warzywnictwa
600 rad z warzywnictwa
Wszystkie sekrety udanej uprawy w formie krótkich i rzeczowych porad

 

Autor: Franz Boehmig
Tytuł: 600 rad z warzywnictwa
Tytuł oryginału: 600 Ratschlaege fuer Gemuesegarten
Tłumaczenie: Margarita Siewniak, Marek Siewniak
Rok wydania: 1993
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 165x235 mm
Ilość stron: 220
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 83-09-01590-9
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwa Rolnicze i Leśne
 
  • Opis
  • Spis treści
 

Jak uzyskać dorodne plony warzyw z działki lub przydomowego ogródka?

To nic trudnego, jeśli doradcą jest książka, którą właśnie trzymasz w rękach. Wszystkie sekrety udanej uprawy zostały tu „zdradzone" w formie krótkich i rzeczowych porad, zilustrowanych w dodatku dowcipnymi rysunkami.

Dowiesz się z tej książki co trzeba robić oraz czego należy unikać nie tylko w uprawie popularnych gatunków warzyw, lecz także grzybów (boczniaka, pieczarki, pierścieniaka, czernidlaka kołpakowatego) i nowości warzywnych (np. okry, rzodkwi japońskiej, czy Pak Choi).

Dodatkową zaletą tej książki jest zamieszczona w jej końcowej części tabela zawierająca opisy odmian warzyw zalecanych przez Instytut Warzywnictwa.

Trzymacie w Waszych rękach poradnik uprawy warzyw na działkach i w ogródkach przydomowych. Napisali go ogrodnicy-praktycy na podstawie swego wieloletniego doświadczenia.

Znajdziecie tu informacje o narzędziach ogrodniczych, uprawie gleby, zmianowaniu, nawożeniu, przyspieszeniu rozwoju roślin, terminach siewu, sadzenia i zbioru, podlewaniu, ochronie i przechowywaniu warzyw. W poradniku jest też wiele wiadomości o uprawie warzyw mało znanych i rzadziej uprawianych, jak oberżyna, karczoch, brokuł, melon, pasternak, a nawet o grzybach jadalnych.

W spisie treści znajdują się numery porad. Są one kolejno ponumerowane i po- dzielone tematycznie na grupy: ,,Część ogólna". ..Część szczegółowa — warzywa", ,,Część szczegółowa—grzyby jadalne",,,Część szczegółowa—mniej znane gatunki warzyw". Pozwala to na odwołanie się w tekście do odpowiednich porad bez zbędnego ich powtarzania. Numer porady lub numer tabeli, do których się odsyła, podany jest w nawiasie. Zestawienie i tabele pozwolą Warn uzyskać szybką i wyczerpującą informację.

Życzymy obfitych zbiorów z działki lub ogródka i zadowolenia z poradnika.

 

Data dodania produktu: 16 maj 2007.