Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
rysunek przewodnik po sztuce rysowania
rysunek przewodnik po sztuce rysowania

 

Autor: Giovanni Civardiego
Tytuł: rysunek przewodnik po sztuce rysowania
Tytuł oryginału: DRAWING. A COMPLETE GUIDE
Tłumaczenie: Marta Łuczak-Janas
Rok wydania: 2011
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: A4
Ilość stron: 440
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN: 978-83-60215-79-1
Wydawnictwo: K. E. LIBER
 
  • Opis
  • Spis treści
 

Rysunek był jednym z pierwszych środków artystycznego wyrazu wynalezionych przez człowieka, który ozdabiał malowidłami ściany prehistorycznych jaskiń. Techniki rysunku są nadal niezmiernie istotne, zarówno jako artystyczne przedstawienia rzeczywistości jak i środki wyrazu czystej wyobraźni.

Umiejętność rysowania oznacza, przede wszystkim, zdolność „postrzegania", racjonalnego rozumowania, odczuwania emocji i opanowania technik, które pozwolą nam w pełni wyrażać nasze myśli i nastroje.

W tym rozdziale pragnę skupić się na głównych środkach i akcesoriach służących do rysowania, jako iż techniki można przynajmniej nauczyć się poprzez praktykę, eksperymentowanie i ciągłe ćwiczenia. Wiele podręczników zostało poświęconych w całości materiałom i technikom rysunku, jednak moje doświadczenia jako nauczyciela pokazały mi, że z początku, osoby które dopiero zaczynają się uczyć rysunku potrzebują przede wszystkim informacji, ogólnej i prostej, na temat najpopularniejszych środków i rezultatów jakie można uzyskać przy ich zastosowaniu. Osobiste preferencje i opanowanie techniki przychodzą z czasem, zaś początkowo nie ma potrzeby w wyprzedzaniu pomysłów czy sugerowaniu wyborów, których nie będzie można urzeczywistnić, a co gorsza, zniechęcić do rysunku.

Rysunki zebrane w książce przedstawiają różne etapy mojej kariery i nie powinny być odbierane jako przykładowe style rysowania nadające się do kopiowania. Ich celem jest jedynie wskazanie czysto technicznych efektów jakie można osiągnąć przy użyciu rozmaitych środków. Ponadto, wszystkie rysunki są natury figuratywnej, wiele z nich zdecydowanie jest akademickich, jako iż łatwiej i praktyczniej jest rozpocząć rysowanie czerpiąc wzorce z natury. Jednak nie zatrzymujmy się na tym etapie, jak tylko poczujecie się swobodnie przy wyborze i użyciu rozmaitych środków, spróbujcie sięgnąć poza otaczającą was rzeczywistość. Używajcie technik jako źródeł inspiracji i stymulacji, które pomogą wam dotrzeć do waszych najgłębszych uczuć, a następnie przekażcie je światu w formie rysunku. Pamiętajcie, że dla prawdziwego artysty technika jest naprawdę ważna jedynie jako narzędzie, które raz opanowane, musi zaadaptować się i służyć jego potrzebom wyrazu.

Data dodania produktu: 14 wrzesie 2013.