Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
przestrzeń wokół domu 1001 pomysłów tarasy
przestrzeń wokół domu 1001 pomysłów tarasy
Projekty, materiały, wykonanie i wyposażenie

 

Autor: Brett Martin
Tytuł: przestrzeń wokół domu 1001 pomysłów tarasy
Tłumaczenie: Kamil Kuraszkiewicz
Rok wydania: 2011
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękkie laminowane okładki
Format: 215x280 mm
Ilość stron: 240
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: 978-83-213-4722-6
Wydawnictwo: ARKADY
 
  • Opis
  • Spis treści
 

Przestrzeni wokół naszych domów poświęcamy dziś coraz więcej uwagi. I nic dziwnego. Teren przed wejściem, podjazd, weranda lub ganek pełnią zwykle funkcje reprezentacyjne, a dobrze zaplanowany i urządzony taras potrafi zmienić zwykłe podwórko w atrakcyjne miejsce, w którym z przyjemnością spędzamy czas z rodziną czy przyjaciółmi, obcując z przyrodą i korzystając z uroków letnich dni.


Tarasy zacierają granicę między przestrzenią zewnętrzną a wnętrzem domu. Są miejscem spotkań i wypoczynku na świeżym powietrzu, ale nadal stanowią jego część. Przestrzeń przed wejściem do budynku zaprasza do środka, pełniąc funkcję swoistego buforu. Dobudowując taras, można sprawić, że dom wyda się bardziej przestronny. W gruncie rzeczy taras jest bowiem rodzajem otwartego pomieszczenia, często wyposażonego w podobny sposób jak wnętrza. Można na nim, oczywiście, przygotowywać i spożywać posiłki, ale też wziąć gorącą kąpiel, odprężyć się i cieszyć drzemką na słońcu.


Urządzenie funkcjonalnej przestrzeni wokół domu jest dość skomplikowane i wymaga czasu. Planując budowę tarasu, należy rozważyć, czy będzie on stanowić jedynie uzupełnienie domu i podwórka, ustronne miejsce w kącie ogrodu, czy stanie się centralnym punktem przestrzeni zewnętrznej. Zarówno te istniejące, jak i dopiero projektowane można wyposażać na niezliczone sposoby. Niniejsza książka przedstawia szereg pomysłów na


stworzenie atrakcyjnej przestrzeni wokół każdego domu, w każdym otoczeniu. Prezentuje kompleksowe rozwiązania na jej upiększenie i uczynienie bardziej funkcjonalną. W kolejnych rozdziałach pokazano najróżniejsze projekty, od kosztownych realizacji, po praktyczne sposoby na nadanie jej szlachetnego wyglądu przy niewielkich nakładach. Czy dysponujecie ograniczoną przestrzenią, czy rozległą działką znajdziecie tu sprawdzone pomysły odpowiednie do waszych potrzeb.


Szczegółowo opisane i zilustrowane zostały takie elementy jak miejsca do grillowania, altany oraz inne konstrukcje zapewniające cień, a także rodzaje oświetlenia, posadzek czy roślin. Eksperci udzielają również porad dotyczących doboru wzorów, materiałów i kolorów.


Różnimy się stylem życia i gustem. Dysponujemy różnymi budżetami i mieszkamy w różnych regionach. Wszystko to sprawia, że otoczenie każdego domu, podobnie jak jego wnętrze, jest wyjątkowe i niepowtarzalne.

Data dodania produktu: 08 czerwiec 2013.