Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
100 projektów biżuterii z koralików
100 projektów biżuterii z koralików
Łatwe do wykonania naszyjniki, bransoletki, broszki i nie tylko

 

Autor: Stephanie Burnham
Tytuł: 100 projektów biżuterii z koralików
Tytuł oryginału: 100 Beaded Jewellery Designs Easy-to-bead necklaces, bracelets, brooches and more
Tłumaczenie: Anna Klingofer
Rok wydania: 2009
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 220x225 mm
Ilość stron: 144
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 978-83-61171-33-1
Wydawnictwo: Imprint
 
  • Opis
  • Spis treści
 

100 PROJEKTÓW BIŻUTERII Z KORALIKÓW
Łatwe do wykonania naszyjniki, bransoletki, broszki i nie tylko

Stwórz piękną biżuterię z koralików, którą z radością będziesz nosie sama lub obdarujesz nią bliskich. Eksperymentuj z rozmaitymi kształtami, kolorami i materiałami, od maleńkich paciorków po okazałe elementy z kryształu, muszli czy agatu. Ten poradnik ułatwi ci wybór narzędzi, materiałów i technik. Znajdziesz w nim sto gotowych wzorów wspaniałych naszyjników, bransoletek i kolczyków.

• Instrukcje krok po kroku prezentują różne ściegi oraz metody nawlekania, wiązania supełków i wykańczania biżuterii ozdobnymi elementami z metalu. Główną część książki stanowi zestaw wzorów podzielonych według stylu, abyś mogła bez problemu znaleźć to, co najbardziej cię interesuje, od barwnych wielowarstwowych obróżek po eleganckie sznury.

• Każdemu z wzorów towarzyszy tabela z zestawem wymaganych koralików, rysunek obrazujący ich rozmieszczenie oraz zastosowane techniki łączenia. Opis projektu zawsze ilustruje zdjęcie gotowego elementu biżuterii.

Napisałam tę książkę, aby zainspirować osoby pragnące tworzyć własną biżuterię z koralików. Początkujące artystki, które nigdy przedtem tego nie próbowały, znajdą w niej łatwe do wykonania stylowe ozdoby. Jest tu także wiele wyzwań dla osób bardziej doświadczonych, które będą mogły rozwinąć swoje umiejętności i uzupełnić wzory własnymi pomysłami. Każdemu z projektów towarzyszą przejrzyste wskazówki, które można śledzić krok po kroku lub dostosować do indywidualnych wymagań.

Przeglądając projekty, zauważysz, że korzystałam z wielu różnych materiałów, włącznie z elementami naturalnymi, takimi jak muszle, łupek, agat czy drewno. Zobaczysz koraliki z Wenecji, Japonii, Chin i Czech, a także zwykłe paciorki rodzimych producentów. Lubię wykorzystywać w mojej pracy różnorodność barw, kształtów i faktur. Kiedy zabieram się do projektowania, gromadzę ciekawy zbiór koralików i po prostu zaczynam się nimi bawić. Wtedy w magiczny sposób wyłania się nowy wzór. Spróbuj sama!

Skarbnica wzorów. Z poradnika „100 projektów biżuterii z koralików" korzysta się bardzo łatwo; książka została podzielona na trzy główne części dotyczące wzorów plus jedną omawiającą podstawowe techniki wykonywania biżuterii. Część pierwsza, „Klasyczne długości", zawiera wzory, które będą odpowiadały gustom większości pań i można je dopasować do każdego dekoltu. Część druga, „Obróżki", zawiera projekty biżuterii noszonej dość wysoko wokół szyi lub, w niektórych wypadkach, tuż u jej podstawy. Znajdziesz w niej pełen wachlarz wzorów, od klasycznych perłowych obróżek po młodzieżowe, zabawne naszyjniki w wyrazistych modnych kolorach. Do niektórych obróżek dopasowano inne elementy biżuterii. Wzory sznurów w i części trzeciej, „Sznury i dłuższe naszyjniki", wykonano z pojedynczego sznura koralików i nosi się je zawinięte z przodu. Sznur jest jednym z najbardziej eleganckich typów naszyjnika i w zależności od rodzaju ozdób nadaje swobodny lub bardziej oficjalny wygląd. Każdemu ze wzorów towarzyszą doskonale wyraziste fotografie, a także jedne z najlepszych ilustracji, jakie widziałam w życiu; właściwie wiele projektów można by zrealizować wyłącznie na ich podstawie. Tabelka „Sklep z koralikami" załączona do każdego z projektów zawiera wszystkie informacje potrzebne przy wyborze właściwych koralików oraz zdjęcia przykładowych egzemplarzy dla porównania, tak więc możesz po prostu położyć na obrazkach koraliki, których zamierzasz użyć, aby sprawdzić ich rozmiar.

Opanowanie podstawowych technik. Część dotycząca techniki wykonywania biżuterii zawiera proste lekcje ze szczegółowymi opisami, jak opanować daną umiejętność. Jeśli wcześniej nie próbowałaś jakiegoś ściegu, zrobienie nim pierwszego naszyjnika w ramach ćwiczenia jest warte zachodu i da ci pewność siebie przed przystąpieniem do właściwego projektu. Każdy projekt zawiera instrukcje krok po kroku, prowadzące przez kolejne etapy. Spokojnie przyjrzyj się; ilustracjom, ponieważ to pomoże ci wyobrazić sobie, w jaki sposób elementy łączą się ze sobą. Nie bój się wprowadzać zmiany, które nadadzą biżuterii indywidualny charakter. Zapewne nie masz już wątpliwości, że jestem miłośniczką zdobienia, barw i faktur. Zaprojektowanie i wykonanie wszystkich tych wzorów było czystą przyjemnością i niezwykle miło jest ujrzeć je wszystkie razem w tak zróżnicowanym i ciekawym zbiorze.

Data dodania produktu: 20 lipiec 2010.
 

Klienci, którzy wybrali ten produkt, kupili również:

kurs rysowania i malowania
kurs rysowania i malowania
biżuteria i ozdoby inspiracje projektowanie wykonanie
biżuteria i ozdoby inspiracje projektowanie wykonanie