Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
110 pomysłów urządzania wnętrz
110 pomysłów urządzania wnętrz
Wszystkie propozycje praktyczne, dowcipne, oryginalne i co najważniejsze łatwe do wykonania przez każdego w czasie weekendu

 

Autor: Thomas Einchhorn
Tytuł: 110 pomysłów urządzania wnętrz
Tytuł oryginału: Kreative Wohnideen
Tłumaczenie: Aldona Zaniewska
Rok wydania: 2000
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: twarde lakierowane okładki
Format: 195x265 mm
Ilość stron: 128
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 83-85549-87-0
Wydawnictwo: Kalliope
 
  • Opis
  • Spis treści
 

110 POMYSŁÓW URZĄDZANIA WNĘTRZ

Praktyczne, dowcipne, oryginalne, łatwe do wykonania przez każdego w czasie weekendu

Nasz poradnik prezentuje najnowsze, aktualnie obowiązujące style lub sposoby urządzania i dekoracji wnętrz mieszkalnych. Umieściliśmy w nim również dokładne opisy wykonania wielu ciekawych i oryginalnych pomysłów. Adresujemy go oczywiście i przede wszystkim do tych osób, które w wolnym czasie z zamiłowaniem lubią nieustannie przekształcać swoje mieszkanie oraz tworzyć w nim zawsze nowy i niepowtarzalny klimat. Mamy też nadzieję, że książka ta zachęci do zmiany wystroju wnętrza rzesze kolejnych majsterkowiczów, gdyż każdą naszą propozycję można rzeczywiście zrealizować podczas weekendu.

• Podpowiadamy, w jaki sposób z dotychczas niezauważalnych, starych albo zniszczonych krzeseł, szaf oraz komód wyczarować piękne, prawdziwe "antyki".

• Pokazujemy, jak ze starych dywanów i podłogowych wykładzin lub też z ich ścinków komponować nowe, barwne i oryginalne wzory na podłodze, które ożywiają wnętrze.

• Przedstawiamy liczne propozycje wykonania wielu drobiazgów, które ładnie ozdobią naszą kuchnię, łazienkę czy przedpokój.


• Przypominamy zapomniane, dawne techniki dekoracji i malowania ścian:
- ozdobne sztukaterie,
- tepowanie ściereczką, pędzlem oraz szczotką,
- malowanie laserunkowymi farbami,
- malowanie przez szablony.

Thomas Eichhorn, autor tego poradnika, jest redaktorem jednego z renomowanych monachijskich czasopism, zajmujących się problematyką dekoracji wnętrz. Doskonale zna się na praktycznych i technicznych problemach, z jakimi spotka się majsterkowicz, gdyż jest z zawodu stolarzem. Jako redaktor z kolei wie, czego można spodziewać się po amatorach i jak formułować opisy wykonania, by były one w miarę możliwości zrozumiałe dla każdego.

Pomimo że nasz poradnik przeznaczony jest dla amatorów, to wiele pomysłów dekoracji wnętrz wymaga pewnych zdolności manualnych, nigdy jednak na poziomie przekraczającym przeciętne możliwości. Również malowanie marmurkowych ścian, patynowanie drewnianych mebli czy odnawianie starych krzeseł to czynności, których można się z niego po prostu nauczyć. Oznacza to, że wystarczy uważnie przestudiować opis wykonania i dokładnie się do niego zastosować. Tam, gdzie fachowa wiedza jest naprawdę potrzebna, np. do wykonania łóżka, regału albo biurka, lepiej nie ryzykować zniszczenia materiału i frustracji, tylko poprosić o pomoc znajomych, przyjaciół, a nawet fachowców, którzy na pewno nie poczują się urażeni, jeśli przyniesiemy im zdjęcia i kopie opisu wykonania. Ale po starannym przygotowaniu się do zaplanowanych czynności i przy odrobinie wprawy w domowych robotach ręcznych, wszystkie przedstawione w tej książce pomysły może zrealizować każdy amator. Wykonanie większości z nich nie zajmie mu więcej czasu niż jeden weekend. Zapłatą za ten wysiłek będzie możliwość tworzenia i satysfakcja, że oto właśnie własnymi rękami zrobiliśmy coś, co można dotykać oraz podziwiać. Dzięki namiętnemu oddawaniu się kreatywnemu hobby uświadomimy sobie, że potrafimy zrealizować się w każdej pracy. Pięknym ubocznym efektem będzie także zaspokojenie naturalnego instynktu... budowania gniazda, który posiadają nie tylko ptaki. Malowanie, majsterkowanie i ozdabianie naszych domów własnymi rękami to również sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Trzeba tylko mieć do tego po prostu smykałkę, coś na kształt żądzy twórczego działania.

Data dodania produktu: 09 czerwiec 2010.