Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
bądź piękna sekrety makijażu
bądź piękna sekrety makijażu
Międzynarodowej sławy artysta wizażu pokazuje Ci jak być piękną – bez operacji plastycznej, bolesnych i kosztownych zabiegów

 

Autor: Robert Jones
Tytuł: bądź piękna sekrety makijażu
Tytuł oryginału: Making makeover
Tłumaczenie: Katarzyna Więcek
Rok wydania: 2007
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękkie laminowane okładki
Format: 240x285 mm
Ilość stron: 184
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 978-83-922797-5-6
Wydawnictwo: ABE Dom Wydawniczy
 
  • Opis
  • Spis treści
 

BĄDŹ PIĘKNA SEKRETY MAKIJAŻU

- Co zrobić, by twarz, niezależnie od jej kształtu, wyglądała na perfekcyjnie owalną.
- Jak sprawić, by oczy – czy to małe, czy głęboko osadzone, z opadającymi powiekami, czy zbyt blisko osadzone – wyglądały na duże i piękne.
- W jaki sposób zatuszować niedoskonałości cery i perfekcyjnie wyrównać jej koloryt.
- Jak wybrać kolory kosmetyków do makijażu – najlepsze dla Twojej skóry, ust i oczu.
- Poznasz jedyny, najważniejszy dla Twojego typu urody trick makijażowy, który powinien się znaleźć w indywidualnym arsenale każdej kobiety.
- Dowiesz się, dlaczego kobiety niezmiennie wybierają złe kolory kosmetyków, zamiast wybrać właściwe, czyli takie, które sprawią, że ich skóra będzie wyglądała młodo i świeżo. Oczywiście dowiesz się również, jak wybrać te właściwe.
- I tysiąca innych ciekawych rzeczy!

ROBERT JONES, założyciel i prezes simple beaute, udzielał wskazówek w zakresie wizażu takim sławom jak Neiman Marcus, Mary Kay, Sheryl Crow czy Dixie Chiks. Dzieli swoje życie między Dallas i Nowy Jork.

„Robert Jones jest czarodziejem!"
- Florentine Pabsf - Schober, Wydawca mody, Marie Claire

„Robert ma dar  dzięki któremu pomaga kobietom wyglądać pięknie i czuć się piękne. Jego talent do wybierania właściwych kolorów połączony z mistrzostwem posługiwania się nimi w makijażu to doskonały przepis na wydobywanie wewnętrznego kobiecego piękna”.
- Rhonda Shasteen, Wiceprezes ds. Marketingu, Mary Kay Inc.

„Bądź piękna to najlepszy z istniejących przewodnik dla kobiet które pragną wyglądać pięknie nie wydając przy tym fortuny Robert Jones dzieli się fu swoimi sekretami i technikami w zakresie wizażu pomagając tym samym każdej kobiecie odkryć swoje naturalne piękno, wyrażać swój własny unikalny styl i promieniować pięknem na zewnątrz. Trzymaj tę książkę zawsze pod ręką, z pewnością często będziesz do niej zaglądać!"
- Kathy Peel, Wydawca pomocniczy Family Circle, Fundator i Prezes Family Manager Inc.

„Robert Jones jest nadzwyczajny. Jego talent, kreatywność i energetyzująca dbałość o najdrobniejsze detale to cechy które stawiają go w gronie najlepszych artystów wizażu."
- Laura Wilson, Fotograf sław i międzynarodowych pokazów mody

ROBERT JONES - MIĘDZYNARODOWEJ SŁAWY ARTYSTA WIZAŻU pokazuje Ci w tej książce jak być piękną - bez operacji plastycznej, bolesnych i kosztownych zabiegów czy niebezpiecznych zastrzyków! Zajrzyj do środka, a ujrzysz dziesiątki zachwycających metamorfoz ("przed" i „po") - wykonanych jedynie za pomocą kosmetyków do makijażu! Robert zdradza tu swoje makijażowe tricki, dzięki którym każda kobieta jest w stanie w kilka minut zatuszować niedoskonałości w wyglądzie twarzy tak, że staną się niezauważalne.

Dzięki tej książce dowiesz się:
• Co zrobić, by twarz, niezależnie od jej kształtu, wyglądała na perfekcyjnie owalną.
• Jak sprawić, by oczy - czy to małe, czy głęboko osadzone, z opadającymi powiekami czy zbyt blisko osadzone - wyglądały na duże i piękne.
• W jaki sposób zatuszować niedoskonałości cery i perfekcyjnie wyrównać jej koloryt.
• Jak wybrać kolory kosmetyków do makijażu - najlepsze dla Twojej skóry, ust i oczu.
• Poznasz jedyny, najważniejszy dla Twojego typu urody trick makijażowy, który powinien się znaleźć w indywidualnym arsenale każdej kobiety.
• Dowiesz się, dlaczego kobiety niezmiennie wybierają złe kolory kosmetyków, zamiast wybrać właściwe, czyli takie, które sprawią, że ich skóra będzie wyglądała młodo i świeżo. Oczywiście dowiesz się również, jak wybrać te właściwe.
• I tysiąca innych ciekawych rzeczy!

Piękna twarz to nie tylko twarz perfekcyjnie symetryczna. Oczywiście wspaniale jest, gdy kobieta obdarzona jest wyjątkową urodą; jednak nie wszystkie kobiety z którymi zetknąłem się podczas mojej pracy wizażysty, były nieskazitelnie piękne. Najpiękniejsze kobiety które widziałem lub z którymi miałem przyjemność pracować, są piękne, bo promienieją pięknem wewnętrznym. Piękno widoczne jest w wyrazie twarzy, w jej charakterze - nie tylko w jej symetrii. Nie ma znaczenia czy jesteś niska czy wysoka, czy ważysz dużo czy mało, czy wyglądasz jak modelka lub sławna aktorka. Twoje piękno leży w Twojej świadomości, poczuciu własnej wartości i - właściwej tylko Tobie - magnetycznej osobowości. Myślę, że to właśnie poczucie własnej wartości - wiara w siebie -stanowi najważniejszy element prawdziwego piękna człowieka.

Napisałem tę książkę, aby pomóc Ci wydobyć piękno, które nosisz w sobie. Chciałbym wzmocnić Twoją wiarę w siebie, w Twój wygląd zewnętrzny. Chcę Ci pomóc nauczyć się takiego makijażu, który wydobędzie i podkreśli Twoje atuty. Niektóre kobiety myślą, że sztuka makijażu jest dla nich zbyt trudna; okazuje się jednak łatwa, gdy rozłoży się ją na czynniki pierwsze. Tajemnica dobrego makijażu to kwestia stosowania właściwych produktów, dobrej jakości akcesoriów i odpowiednich technik nakładania kosmetyków.

Najważniejsze jest, byś była świadoma swojego piękna. Gdy zidentyfikujesz swoje atuty i zaakcentujesz je - będziesz nie tylko wyglądała piękniej, ale będziesz też czuła się piękniejsza. Uwielbiam zawód wizażysty, zwłaszcza w chwilach, gdy widzę, jak moja praca poprawia wizerunek moich klientek w ich własnych oczach, gdy po wizycie u mnie czują się dużo lepiej we własnej skórze. Bez względu na to, ile masz lat, dobrym makijażem, który podkreśli blask Twoich oczu i wydobędzie zdrową karnację skóry, możesz stworzyć wokół siebie aurę pewności siebie, która będzie przyciągać ludzi.

MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ. Nowoczesny makijaż jest prosty i naturalny - chodzi o to, żeby pierwszym elementem, który się zauważa, była sama twarz, a nie makijaż. Kosmetyki są po to, abyś podkreśliła cechy, którymi obdarzył cię Bóg, a nie po to, by je zmieniać. Naturalny makijaż nie oznacza jednak , że masz przez cały dzień wyglądać blado i niepozornie. Mówiąc o prostocie i naturalności w makijażu mam na myśli to, że paleta kolorystyczna kosmetyków, których używasz, powinna być dopasowana do Twojej cery i zmieniać się wraz z porami roku, dostosowując się do zmian w naturalnym odcieniu skóry. Czasami zdarza mi się spotkać kobietę, po której widać, że włożyła z pewnością wiele wysiłku w wykonanie makijażu, ale wybrała nieodpowiedni kolor podkładu lub użyła zbyt ciemnej czy zbyt jaskrawej szminki. Maksyma „mniej znaczy więcej" sprawdza się bowiem znakomicie w sztuce wizażu.

Makijaż ma z definicji być piękny, a w pięknym makijażu chodzi o odpowiedni dobór kolorów i nakładanie ich w odpowiednich miejscach - nigdy o to, jak dużo kosmetyku nałożysz. Twarz nie jest formą płaską, nie maluj jej więc tak jakby nie miała głębi. Esencją i celem makijażu jest bowiem artystyczne modelowanie twarzy i akcentowanie jej walorów.

MAKIJAŻ POPRAWIA WIZERUNEK. Pamiętaj o tym, że w makijażu oraz w pojęciu piękna w ogóle istnieje bardzo mało niepodważalnych i jedynie słusznych zasad. Piękno widać w oczach patrzącego. A, jako że piękno jest pojęciem 1 subiektywnym, wszystko, o czym piszę w tej książce, to jedynie moje osobiste wrażenia i poglądy. Każdy profesjonalny wizażysta ma swój indywidualny styl, podobnie zresztą jak każda z Was. Mój styl został opisany przez wielu jako „olśniewająca dziewczyna z sąsiedztwa" - stylizuję bowiem kobiety tak, by wyglądały olśniewająco, ale nie niedostępnie, by były glamour... Chcę pomóc Ci odkryć Twój indywidualny styl. Bez względu na porę roku czy okazję, piękny makijaż podniesie Twoje własne poczucie wartości, co z kolei sprawi, że poczujesz się dobrze we własnej skórze, a to poczucie będzie z Ciebie emanować jako Twoje prawdziwe piękno. Czytaj więc dalej - eksperymentuj z makijażem - baw się nim, a razem odkryjemy w Tobie piękną i bardziej pewną siebie osobę.

Przez wiele lat byłem otoczony przez piękne, silne kobiety i wszystkie one miały ogromny wpływ na moje pojęcie piękna. Moja edukacja w sferze piękna rozpoczęła się od studiów malarskich. Myślę, że to dzięki nim tak bardzo zwracam uwagę na odcienie, półtony i łączenie kolorów w makijażu. Mój dziadek ze strony matki był utalentowanym artystą malarzem, więc kiedy moja mama spostrzegła, że odziedziczyłem podobny dar, od dziecka zachęcała mnie do rozwijania go. Już w szóstej klasie szkoły podstawowej dostałem stypendium pozwalające mi studiować malarstwo i rzeźbę w Muzeum Sztuk Pięknych w Huston.

Po wielu latach zgłębiania sztuki malarskiej na studiach, zmęczyłem się tym i zdecydowałem, że skoncentruję się na aktorstwie. Chodziłem wówczas do szkoły aktorskiej i zdobywałem szlify w aktorstwie teatralnym. Tu właśnie narodziło się moje zainteresowanie sztuką makijażu, bo poza graniem w różnych spektaklach, zajmowałem się także charakteryzacją aktorów. To właśnie tam przekonałem się do końca, że talent, którym obdarzył mnie Bóg, chcę poświęcić sztuce makijażu. Kontynuowałem potem jeszcze moją edukację zgłębiając różne aspekty szeroko rozumianego piękna, w tym pielęgnację włosów i makijaż.

Odkąd pamiętam, przepych, blask i splendor zawsze mnie hipnotyzowały. Jak wiele osób z mojego pokolenia, jako dziecko uważałem lalkę Barbie za absolutne uosobienie piękna i wszystkiego tego, co mieści się w słowie glamour. Dorastałem z trzema siostrami i spędzaliśmy razem mnóstwo czasu bawiąc się lalkami Barbie. W moim dziecięcym mniemaniu Barbie miała wszystko - i urodę i inteligencję.

Dorastałem w towarzystwie pięciu kobiet. Oprócz sióstr była przecież mama (rozstała się z ojcem) i babcia - bardzo nam wszystkim oddana. Każda z tych kobiet miała swój własny styl i każda z nich wyrażała go bez żadnych zahamowań. Pamiętam z wczesnego dzieciństwa, jak błagałem moją mamę, by zapuściła dłuższe włosy i nosiła sukienki. Jako mały chłopiec chodziłem (czasem nawet raz w tygodniu) z mamą i babcią do kosmetyczki i fryzjera (tzw. beauty shop) i uwielbiałem obserwować, jak poddają się zabiegom upiększającym. Można właściwie powiedzieć,, że moda i sztuka wizażu były mi przeznaczone od dziecka.

Z dzieciństwa najmilej wspominam te chwile, kiedy z ogromnym zainteresowaniem obserwowałem moją babcię gdy robiła sobie makijaż. Babcia zawsze miała nieco zbyt ciemne i lekko krzaczaste brwi. Pamiętam jej policzki umalowane na różowo i różową szminkę cotton-candy. Nonna (bo tak nazywaliśmy babcię) malowała się codziennie; nie pamiętam, by gdziekolwiek wyszła nieumalowana.

Inne miłe wspomnienie dotyczy mojej mamy, gdy szykowała się na randkę. To był początek lat siedemdziesiątych i wchodziła moda na malowanie maskarą nie tylko górnych, ale i dolnych rzęs. Pamiętam jak pierwszy raz malowała sobie dolne rzęsy. Robiła to bardzo ostrożnie, a ja uważnie jej się przyglądałem. Kiedy skończyła, odwróciła się do mnie i powiedziała, że teraz jest trochę podobna do Raggedy Ann. Istotnie, wyglądała wspaniale.

Były jeszcze moje siostry. Od czasu do czasu ćwiczyłem na nich różne rodzaje fryzur i makijażu. Nie miałem ku temu zbyt wielu okazji w dzieciństwie, bo mama uważała, że chłopcy nie powinni zajmować się takimi rzeczami. Wciąż wspominam przygotowania moich młodszych sióstr bliźniaczek do balu maturalnego. Pomagałem im w kupowaniu sukienek, układałem włosy i robiłem makijaż na tę specjalną okazję. Chyba zawsze uwielbiałem ten proces transformacji i upiększania.

Teraz, gdy mam już mocny fundament w postaci solidnej edukacji, dużej wiedzy i sporego doświadczenia w zakresie wizażu, mogę tylko mieć nadzieję, że informacje, które zawarłem w tej książce, zachęcą Was do odkrywania Waszego własnego piękna i przekonają, że warto wierzyć w siebie.

Nasz wspólny czas już się kończy, chciałbym zatem zostawić Was z taką myślą: Piękno nie kryje się wyłącznie w makijażu. Na piękno składa się wiara w siebie, poczucie własnej wartości, indywidualności, niepowtarzalności i nieodparta chęć radosnego uściskania siebie, wzięcia w objęcia swojego piękna wewnętrznego. Są to wewnętrzne oznaki piękna, które odbijają się w Twoim wyglądzie zewnętrznym, emanują z Ciebie i sprawiają, że nie da się Ciebie zapomnieć. Eksponuj zatem te cechy, codziennie, z uśmiechem, w Twoim własnym stylu, a będziesz absolutną pięknością - piękną i wewnątrz i na zewnątrz.

Data dodania produktu: 04 sierpie 2010.
 

Klienci, którzy wybrali ten produkt, kupili również:

makijaż
makijaż