Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
mój pierwszy ogród
mój pierwszy ogród
26 projektów i ich realizacja

 

Autor: Valerie Garnaud d"Ersu
Tytuł: mój pierwszy ogród
Tłumaczenie: Elżbieta Traczewska-Zych
Rok wydania: 2013
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: twarde lakierowane okładki
Format: 200x265 mm
Ilość stron: 128
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: 978-83-7175-523-1
Wydawnictwo: DELTA W-Z
 
  • Opis
  • Spis treści
 

Gdy po raz pierwszy urządzamy ogród, mamy zwykle głowę pełną pomysłów. Zadaniem poradnika Mój pierwszy ogród jest pomoc w ustaleniu priorytetów, zaplanowaniu prac, ocenie niezbędnych zabiegów i możliwości samodzielnego stworzenia ogrodu.


Mój pierwszy ogród zawiera 26 projektów, których realizacja została omówiona zgodnie z kolejnymi etapami. Dowiemy się jak wykonać alejkę, wytyczyć żywopłot, posadzić drzewo, założyć trawnik, zrobić ekran z drzew, zaprojektować ogród warzywny, czy wyznaczyć i urządzić kącik dla dzieci... Bogato ilustrowane projekty, przedstawiane etapami, zawierają wskazówki i rady, dzięki którym powiodą się nasze prace. Określą potrzebny czas, koszt i sposoby wykonania, a także pozwolą ominąć ewentualne trudności.

 


Wprowadzając się do nowego domu stajemy się właścicielami również własnego ogrodu, choćby najmniejszego. Nawet jeśli mamy już jakieś doświadczenie w uprawie roślin doniczkowych czy ogródka na balkonie, trzeba będzie nauczyć się wykonywania pierwszych prac ogrodniczych. Jeśli dom został dopiero zbudowany, to nowy ogród powstanie prawdopodobnie w miejscu całkowicie odsłoniętym. Możemy też stać się właścicielami już urządzonego ogrodu, lepiej lub gorzej utrzymanego, który w różnym stopniu może odpowiadać naszym upodobaniom. W obu przypadkach rodzi się pytanie - od czego zacząć? Borykamy się z przeprowadzką, remontem domu, zajmujemy się dziećmi, pracujemy zawodowo... Ta książka ma pomóc w urządzeniu pierwszego ogrodu. Jak ominąć największe „rafy"/ odpowiednio rozplanować wszystkie prace, aby nie zajęły nam zbyt dużo czasu, jednocześnie nie przerosły naszych możliwości i nie spowodowały byśmy zniechęcili się do wszystkiego, co związane jest z ogrodem!


Ogrodnictwo nie jest nauką ścisłą, a rośliny nie zawsze udają się w każdym ogrodzie. Wielu ogrodników ma na swoim koncie różne porażki. Książka ta będzie przewodnikiem dla początkującego ogrodnika, dzięki czemu ewentualne jego porażki zmniejszy do minimum. Przyda się także tym, którzy mają już jakieś doświadczenie. W pierwszej części opisujemy prace, które należy wykonać możliwie jak najszybciej, gdyż są one niezbędne do założenia własnego ogrodu: ogrodzić go żywopłotem lub siatką, wytyczyć alejki, posiać trawę, posadzić pierwsze drzewa... W drugiej części zajmujemy się przede wszystkim doradzeniem, jak stworzyć ogród dostosowany do naszych upodobań, dzięki pracom, które wykonane zostaną w kolejnych latach - gdy będziemy mieli czas i będzie odpowiednia pogoda. Dotyczy to m.in. urządzenia kącika dla dzieci, wykonania zbiornika wodnego czy założenia ogrodu warzywnego...


Na końcu książki omówione są rośliny niezbyt wymagające i łatwe do uprawy, często szybko rosnące, dzięki którym w ciągu kilku lat będziemy mieli ładny ogród - marzenie każdego ogrodnika amatora!


W poradniku zawarte są również zasady uprawy roślin znanych i niezawodnych w uprawie, a więc idealnych dla początkującego ogrodnika.

Data dodania produktu: 08 czerwiec 2013.
 

Klienci, którzy wybrali ten produkt, kupili również:

poradnik wnętrza planowanie, wykańczanie i wystrój
poradnik wnętrza planowanie, wykańczanie i wystrój
szkoła urządzania domu
szkoła urządzania domu