Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
perfekcyjne święta
perfekcyjne święta
Zorganizuj święta z perfekcyjną panią domu

 

Autor: Anthea Turner
Tytuł: perfekcyjne święta
Tytuł oryginału: The Perfect Christmas
Tłumaczenie: Katarzyna Skarżyńska
Rok wydania: 2010
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: twarde laminowane okładki
Format: 215x250 mm
Ilość stron: 191
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 978-83-924359-8-3
Wydawnictwo: Filo
 
  • Opis
  • Spis treści
 

PERFEKCYJNE ŚWIĘTA

Anthea Turner, perfekcyjna pani domu, podzieli się z Wami swoimi sposobami na wspaniałe święta Bożego Narodzenia. Pełna inspirujących, świetnych pomysłów książka "Perfekcyjne święta" pomoże Ci przygotować te wyjątkowe dni na miarę czasu, budżetu i potrzeb Twoich i Twojej rodziny. W książce znajdziecie pomysły na: świąteczne dekoracje z klasą, bożonarodzeniowe potrawy i przysmaki, gry i zabawy dla całej rodziny. Zorganizuj święta z perfekcyjną panią domu!

Uwielbiamy Boże Narodzenie. Tylko czy na myśl o tych wszystkich przygotowaniach nie ogarnia was panika? Czy świąteczny czas nie mija wam w wirze zakupów robionych w ostatniej chwili i histerycznych kuchennych przygotowań? Przy odrobinie planowania uda się wejść w świąteczny nastrój bez zbędnego wysiłku, za to z wielkim kunsztem. Anthea Turner, perfekcyjna pani domu, podzieli się z wami swoimi sposobami na wspaniałe święta Bożego Narodzenia. Pełna inspirujących, świetnych nowych pomysłów książka Perfekcyjne święta będzie doskonale służyć osobom, które pragną spędzić ten zimowy czas w wyjątkowy sposób. Od własnoręcznie wykonanych świątecznych pocztówek po prezenty, które zachwycą waszych przyjaciół; od dekoracji choinki i stołu po apetyczne potrawy świąteczne; od pomysłów na zabawy dla dzieci po gry, które wciągną całą rodzinę - to pobudzający wyobraźnię przewodnik po naprawdę pięknych świętach Bożego Narodzenia.

Pełna pomysłów na każdą kieszeń książka Perfekcyjne święta pozwoli się wam rozluźnić i nacieszyć tymi wyjątkowymi chwilami.

Anthea Turner stale znajduje się w centrum uwagi - jej kariera w mediach rozwija się już od ponad dwudziestu lat. Jest gospodynią popularnego programu Perfekcyjna pani domu, autorką bestsellera o tym samym tytule oraz jego kontynuacji: Perfekcyjna pani domu. Przyjęcia z klasą.

„Nie znoszę Bożego Narodzenia - góra roboty i jeszcze więcej zamieszania w domu niż zwykle. Na dodatek nikt nie raczy nawet kiwnąć palcem. Zasiedliście sobie i myślicie, że wróżki wszystko za was zrobią?! Oświadczam, że za rok nie zamierzam się tym zajmować. Będziecie mogli się wykazać".

Takie utyskiwania stają się zwykle udziałem tej czy owej pani domu mniej więcej w drugim tygodniu grudnia, kiedy Boże Narodzenie wydaje się nie mieć ze świętowaniem nic wspólnego.

Na szczęście jednak dla świątecznej tradycji kobiety cierpią też na swego rodzaju wybiórczą amnezję i co roku w połowie listopada zaczynają się zbroić do kolejnej batalii, która zapewne będzie miała podobny przebieg jak wszystkie poprzednie.

Czas, żebyśmy tu i teraz obiecały sobie zmianę: zamiast czekać do ostatniej chwili w płonnej nadziei, że Boże Narodzenie zostanie odwołane, możemy się przygotować i zorganizować - dzięki temu i my będziemy mogły się cieszyć tym, co dla innych stanowi powód do radości.

Wyobraź sobie - trochę po fakcie, jako dorosła osoba - że masz zdawać egzamin. Na pewno nie zostawiłabyś przygotowań na ostatni wieczór, jak to niektórzy mieli w zwyczaju za szkolnych czasów. Zdrowy rozsądek podpowiada, że jeśli zaczniemy powtarzać wcześniej po trosze, w dniu egzaminu nie ogarnie nas panika i zdamy go śpiewająco.

Błagam, nie wydawaj nieprzytomnych sum - w czasie zakupów staraj się być twórcza i rozsądna. Pamiętaj, chodzi tylko o jeden dzień w roku. Świąteczny obiad to po prostu pieczeń i kilka dodatków. Bóg nikomu nie każe stawać na głowie z okazji urodzin Jego Syna, który ponoć nawet nie urodził się 25 grudnia.

To książka pełna pomysłów, które mają pomóc ci przygotować święta na miarę czasu, budżetu i potrzeb twoich i twojej rodziny. Bez względu na to, co wybierzesz, niech jedna myśl przyświeca wszystkim twoim zamysłom: ZACZNIJ WCZEŚNIE. Może sądzisz, że jestem w tej materii szaloną pedantką, ale uwierz - to się sprawdza. Mniej wydasz, będziesz odprężona, śmiem twierdzić, że nawet uśmiechniesz się pobłażliwie, gdy twoi znajomi będą biegać jak koguty bez głowy czy też może raczej indyki!

Skorzystaj z praktycznych rad zawartych w tej książce, a tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą perfekcyjne i udane jak nigdy wcześniej.

Wszyscy chcemy, żeby nasze święta były doskonałe: marzymy o kolędach, drwach trzaskających w kominku, migoczących światełkach na choince, pięknych ozdobach i pysznym jedzeniu. Niestety, to się nie dzieje samo. Przygotowanie Bożego Narodzenia to ciężka praca, która jednak może sprawić przyjemność, jeśli dobrze się zorganizujesz i nie zostawisz wszystkiego na ostatnią chwilę.

Mówiąc wprost, są tylko dwa sposoby na Boże Narodzenie:
• Sposób 1: wyczerpujący - i kosztowny - trzytygodniowy szał zakupów, gotowania i ozdabiania.
• Sposób 2: przemyślane dozowanie czynności: bez zakupów w Wigilię, późnowieczornych wycieczek po kwiaty albo do sklepu monopolowego po kilka butelek wina.

Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, w dzień Bożego Narodzenia będziesz chciała tylko zapaść się w fotelu, schować głowę pod poduszką i zapomnieć o straszliwych rachunkach. Jeśli skorzystasz z drugiego sposobu, wszystko pójdzie gładko, a ty będziesz spokojna, zadowolona i promienna jak same święta.

To chyba oczywiste. Dlaczego więc tyle osób obiera pierwszą metodę, choć zawsze w Nowy Rok obiecujemy sobie solennie, że do KOLEJNEGO Bożego Narodzenia przygotujemy się w porę? Książka Perfekcyjne święta sprawi, że uczucie paniki odejdzie w przeszłość.

Jeśli przez pozostałe pięćdziesiąt tygodni w roku nie jesteś boginią domowego ogniska, nie próbuj się nią stać w święta. Nikt nie pomyśli o tobie źle, jeśli kupisz trochę gotowego jedzenia. Kilka prostych sztuczek, a nikt nawet tego nie odkryje! Jeśli jednak wolisz ugotować wszystko sama, możesz sobie ulżyć, przygotowując jedzenie i mrożąc je kilka tygodni wcześniej.

Jak najszybciej załatw sprawę kupowania i pakowania prezentów. Zamów, co się da, żeby uniknąć tłumów, i rób listy, listy i jeszcze raz listy, żeby o niczym nie zapomnieć.

Pamiętaj o rozdzielaniu zadań - nigdzie nie jest powiedziane, że święta musisz przygotować sama. Użyj przy tym psychologicznej sztuczki: spisz wszystko, w czym chciałabyś być wyręczona, i pozwól rodzinie dokonać wyboru. Pomogą chętniej, jeśli będą mogli sami wybrać zadanie, a tobie rozdzielenie pozostałych prac nie nastręczy kłopotu.

Niech książka Perfekcyjne święta towarzyszy ci przez cały czas. Nie ma służyć jako bezwzględny wzorzec do naśladowania, tylko jako podręczne źródło inspiracji, ułatwień, pomysłów i rozwiązań, które będziesz później stosować co roku. Każdy ma jakieś własne okolicznościowe zwyczaje, które wplata w świąteczny rytuał, potrawy, które weszły do rodzinnego kanonu, i ozdoby, które co roku pojawiają się w domu. Tak powinno być, ale w tej książce znajdziecie sporo pomysłów, które można włączyć do własnego repertuaru.

Bez względu na to, czy to pierwsze, czy dwudzieste święta w twoim domu, na stronach tej książki odkryjesz świeży powiew natchnienia.

Do cna praktyczny i pięknie ilustrowany podręcznik pomoże ci zdecydować, co kupić, a co zrobić samodzielnie, jak przygotować niezapomniane przyjęcie świąteczne i jak dodać świętom blasku. Zobaczysz, jak zaoszczędzić czas i pieniądze i co zrobić z czasem, który uda ci się zaoszczędzić.

Niezależnie od rozmiarów budżetu znajdziesz tu rady dotyczące dekoracji domu i choinki, dowiesz się, jak nadać prezentom osobisty rys oraz jak tworzyć wyjątkowe dania. Przygotowałam też kwizy, gry i propozycje świątecznych zabaw z rodziną i przyjaciółmi. Nigdy nie jest za wcześnie, żeby zacząć przygotowania, chociaż nie musisz się koniecznie zabierać za nie od początku stycznia. Wystarczy jednak, że będziesz miała oczy otwarte, a znajdziesz na wyprzedażach masę prezentów i przedmiotów, które będą przydatne w domu. Możesz je przechować do kolejnych świąt. Kupuj mądrze, a zaoszczędzisz.

Właściwie kiedy tylko wrócimy z wakacji, sklepowe półki zaczynają się uginać pod ciężarem wszelkich możliwych bożonarodzeniowych dóbr. Nie udawaj, że tego nie widzisz. Masz okazję sięgnąć po coś trwałego, czego i tak wkrótce będziesz potrzebować. Dzięki temu obciążenia finansowe nie będą się kumulować, a stres, który i tak ogarnia nas w tygodniach poprzedzających Boże Narodzenie, kiedy musimy pogodzić pracę z życiem domowym i stu innymi zadaniami, będzie mniejszy. Przy dobrej organizacji będziesz miała czas docenić przyjemność przygotowań, naszykować trochę jadalnych prezentów, wyjątkowych ozdób oraz pełną zamrażarkę świątecznych potraw.

Data dodania produktu: 05 listopad 2010.