Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
150 najlepszych pomysłów lofty
150 najlepszych pomysłów lofty
Jeden poziom, obiekty i podziały, poziomy, transparencja, przestrzeń nie tylko industrialna

 

Autor: Bridget Vranckx
Tytuł: 150 najlepszych pomysłów lofty
Tytuł oryginału: 150 BEST LOFT IDEAS
Tłumaczenie: Jadwiga Smulko
Rok wydania: 2009
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: twarde lakierowane okładki, obwoluta
Format: 200x200 mm
Ilość stron: 600
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 978-83-7626-566-7
Wydawnictwo: Firma Księgarska Jacek i Krzysztof Olesiejuk
 
  • Opis
  • Spis treści
 

150 NAJLEPSZYCH POMYSŁÓW LOFTY

Obecnie lofty należą do najdroższych posiadłości w mieście i najczęściej zamieszkują je młodzi przedsiębiorcy, graficy i kolekcjonerzy sztuki. Lofty zainspirowały zupełnie nowy styl życia. Przy zwiększającej się gęstości zabudowy i zredukowanych rozmiarach mieszkań w większości obecnych metropolii, lofty z ich otwartą, często rozciągniętą przestrzenią, cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Lofty przebyły długą drogę, odkąd pojawiły się po raz pierwszy na Manhattanie w latach 50. Początkowo opuszczone fabryki i magazyny były zasiedlane przez artystów, którzy ogromne przestrzenie przekształcali w przystępne cenowo siedziby, nadające się do życia i pracy. Obecnie lofty te należą do najdroższych posiadłości w mieście i najczęściej zamieszkują je młodzi przedsiębiorcy, graficy i kolekcjonerzy sztuki. Lofty zainspirowały zupełnie nowy styl życia. Przy zwiększającej się gęstości zabudowy i zredukowanych rozmiarach mieszkań w większości obecnych metropolii, lofty z ich otwartą, często rozciągniętą przestrzenią, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Szczęśliwcy, którym wciąż udaje się znaleźć zaniedbane lub porzucone tereny poprzemysłowe, rozmaitymi metodami przekształcają je na nowoczesne domy. Inni, żyjący w bardziej konwencjonalnych domostwach, wyburzają zbędne ściany, aby stworzyć przestronne, świetliste pomieszczenia, zmieniając te zazwyczaj ciasne siedziby na mieszkania o planie otwartym.

Nie będący już domeną bohemy, wystrój wnętrz przeszedł całe miriady stylów, od eklektycznego, do praktycznego minimalizmu. Jak można się przekonać na przykładach zawartych w tej książce projektów, obecnie dozwolone jest wszystko. Podzielona na pięć sekcji książka rozpoczyna się loftami o otwartej przestrzeni, rozplanowanymi na jednym poziomie.

Kolejny rozdział skupia się na zagospodarowaniu pięter i podziałów, mającym na celu najefektywniejsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni, po nim zaś omawiane są obiekty budowane na życzenie, oraz kolory, które definiują przeznaczenie poszczególnych sekcji. Istnieje wiele sposobów mnożenia przestrzeni i światła, dwóch walorów kluczowych w życiu współczesnym - w poszukiwaniu pomysłowych rozwiązań, najlepiej zajrzeć do rozdziału „Transparencja", w ostatnim zaś znalazł się wybór niezwykłych adaptacji. Zawarte w tej książce 150 pomysłów powinno pomóc w roztropnym i wydajnym wykorzystaniu przestrzeni, dostosowanej do zaspokojenia Twoich potrzeb.

Data dodania produktu: 19 lipiec 2010.