Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
150 najlepszych pomysłów łazienki
150 najlepszych pomysłów łazienki
Nowoczesne elementy wykończenia sprawiają, że nawet najmniejsze i najskromniejsze cztery kąty idealnie wpasują się w cały dom

 

Autor: Praca zbiorowa
Tytuł: 150 najlepszych pomysłów łazienki
Tytuł oryginału: 150 BEST BATHROOM IDEAS
Tłumaczenie: Rafał Kwietniewski
Rok wydania: 2010
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: twarde lakierowane okładki, obwoluta
Format: 200x200 mm
Ilość stron: 600
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 978-83-7708-361-1
Wydawnictwo: Firma Księgarska Jacek i Krzysztof Olesiejuk
 
  • Opis
  • Spis treści
 

150 NAJLEPSZYCH POMYSŁÓW ŁAZIENKI

W ostatnich latach nastąpiły gruntowne zmiany w projektowaniu łazienek. Długo niedoceniana, nagle ta cześć mieszkania stała się ważna dla współczesnego człowieka. W przeszłości służyła jedynie do utrzymania higieny, stąd i jej wystrój, i lokalizacja w domu nie były zbyt istotne. Sytuacja uległa odwróceniu wraz z ogólnym podwyższeniem standardu życia. Nasze próby radzenia sobie z jego obłędnym pędem, jak również konieczność ponownego ustalenia granic pomiędzy tym, co osobiste, i tym, co wspólne, zrodziły nowe potrzeby, a one zaspokajane są właśnie w tej przestrzeni: w łazience. Dziś postęp technologiczny sprawił, że łazienka, zachowując podstawowe funkcje, cechuje się znacznym wyrafinowaniem, a nowe urządzenia służące relaksacji czynią z niej prywatne spa.

Wystrój stał się niezwykle istotny. Nowoczesne elementy wykończenia sprawiają, że nawet te najmniejsze i najskromniejsze cztery kąty mogą idealnie wpasować się w charakter całego domu.

Sam projekt pomieszczenia może zatem odzwierciedlać różne style. Zawdzięczamy to dostępnej na rynku szerokiej gamie mebli i armatury, które mają sprostać rosnącym wymaganiom wobec tych wnętrz. Wielu architektów i projektantów wniosło tutaj swój udział w postaci własnej kolekcji wyposażenia i instalacji sanitarnych.

Nowa estetyka łazienki pozwoliła na zwiększenie jej powierzchni, pełniącej dotąd w domu podrzędną rolę. Obecnie, zarówno łazienka przy każdym pokoju, jak też wydzielona specjalnie dla gości, nie jest atrybutem wyłącznie luksusowych apartamentów.

Rozwiązania przedstawione na następnych stronach stanowią świadectwo tej radykalnej przemiany. Mogą też inspirować tych projektantów, którzy wiedzą, że w tej części mieszkania nastąpi istotne polepszenie jakość naszego życia.

Data dodania produktu: 29 grudzie 2010.