Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
kredensy i drzwi w weekend
kredensy i drzwi w weekend
Projekty przedstawiono krok po kroku, opis podstawowych technik renowacyjnych

 

Autor: Deena Beverley
Tytuł: kredensy i drzwi w weekend
Tytuł oryginału: Cupboards and Doors in a weekend
Tłumaczenie: Ewa Urbańczyk
Rok wydania: 2000
Miejsce wydania: Wrocław
Oprawa: miękka
Format: 215x260 mm
Ilość stron: 80
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 83-88081-87-X
Wydawnictwo: Pagina
 
  • Opis
  • Spis treści
 

KREDENSY I DRZWI W WEEKEND

PROSTE PROJEKTY OBJAŚNIONE KROK PO KROKU – MAKSYMALNY EFEKT PRZY MINIMALNYCH NAKŁADACH

W weekend: Dla tych, którzy chcieliby urządzić swoje domy w dobrym stylu, ale są zbyt zajęci, ta seria przyjaznych poradników jest połączeniem inspiracji i wskazówek praktycznych, i ma na celu zaoferowanie bogactwa projektów, z których każdy jest możliwy do zrealizowania w jeden weekend.

Pasjonująca książka Deeny Beverley rozwiązuje problem nieciekawych drzwi, kredensów i szafek kuchennych. Wymiana drzwi jest kosztowna, dlatego proponowane projekty prezentują wachlarz inspirujących i jednocześnie praktycznych rozwiązań: drzwi mogą nabrać rustykalnego stylu dzięki ozdobnym sztukateriom i farbie lub też stać się elementem dekoracyjnym poprzez zastosowanie tkaniny.

Nie zawsze możliwa jest wymiana mebli kuchennych bez dużych nakładów finansowych. Ale można je własnoręcznie ożywić. Przybicie desek w formie boazerii nada drzwiom wiejski wygląd, podczas gdy użycie farby i ozdobnego papieru pokaże, jak fascynują^ i profesjonalny może być decoupage - technika naklejania aplikacji. Inne projekty prezentują sposoby na pomalowanie gałki u drzwi i pasującego do niej ozdobnego szyldu lub przerobienie drzwi na przydatny schowek.

Każdy projekt został zaplanowany na dwa dni i zawiera instrukcje pozwalające krok po kroku realizować proste, łatwe do zastosowania techniki. Udowodnimy tu, że wszyscy posiadają potencjalne umiejętności potrzebne do realizacji kreatywnych projektów we własnym domu, jeżeli tylko są one przedstawione w praktyczny sposób.

Deena Beverley jest dziennikarką i stylistką specjalizującą się w opracowywaniu inspirujących dekoracji, które można wprowadzić w życie minimalnym kosztem i wysiłkiem. Swoją wiedzą i entuzjazmem dzieli się w licznych magazynach domowych i programach telewizyjnych. Jest także autorką wielu książek na ten temat.

Potencjał dekoracyjny najważniejszych, moim zdaniem, części wystroju wnętrz - drzwi i szafek -niejednokrotnie pozostaje niezauważony W książce tej znajdą Państwo kilka praktycznych rozwiązań, jak w sposób atrakcyjny przerobić je i ożywić.

Prezentowane metody i techniki można wykorzystać do odnowienia każdego rodzaju drzwi lub kredensów. Na przykład technikę boazeryjną na pióro i wpust zastosowano zarówno przy kredensie w wiejskiej kuchni, jak i przy drzwiach w stylu rustykalnym. Wszystkie projekty można wykonać nawet przy niewielkich zdolnościach stolarskich, a niektóre, jak na przykład romantyczna szafka i pozornie skomplikowane obite panelami drzwi, w ogóle nie wymagają stolarki.

Czasami nie trzeba żadnych specjalistycznych urządzeń, aby nadać czemuś nowy wygląd. Wymiana uchwytów i innych akcesoriów do drzwi i kredensów jest niczym zabieg kosmetyczny, a efekty są natychmiastowe i łatwo osiągalne.

Zastanówmy się nad wyglądem danego mebla, zanim kupimy nową klamkę. Łagodne, cieniowane kolory malowanych drzwi panelowych wymagają odpowiednio subtelnej, matowej klamki, podczas gdy do fantazyjnej szafy w pokoju dziecięcym pasują żywe, nasycone kolory i wykończenie na wysoki połysk.

Klamki są dostępne w zdumiewająco bogatym wachlarzu wzorów. Warto kupić najlepsze, na jakie nas stać - dodanie efektownej klamki do kredensu lub drzwi może przekształcić pospolity mebel w coś gustownego i niepowtarzalnego.

Jeżeli dysponują Państwo ograniczonym budżetem, doskonałym wyjściem może być własnoręczna przeróbka drzwi i kredensów Drewnianą klamkę do ozdobnej szafki można łatwo wykonać z kawałka drewnianego „otoczaka" i kołeczka, które znajdziemy w mieszankach suszonych kwiatów, liści i innych owoców lasu, dostępnych w kwiaciarniach. Podobnie, trójwymiarowe różyczki na romantycznej szafce są łatwe w wykonaniu, a jednocześnie mają urok rękodzieła.

Przy opracowywaniu technik odnawiania drzwi i kredensów kierowałam się przede wszystkim zasadą praktyczności, jako że są to przedmioty codziennego użytku. Zastosowałam farby wodorozcieńczalne, wybrane ze względu na łatwość w użyciu, krótki okres schnięcia, łatwość czyszczenia i niską toksyczność. Nawet bez warstwy ochronnej okazują się być bardzo odporne, choć ich trwałość zdecydowanie zwiększa pokrycie warstwą lakieru akrylowego. Posiada on te same właściwości co emulsje i farby akrylowe. Jest nietoksyczny, szybko schnie, a ponadto nadaje pomalowanym powierzchniom dodatkową odporność i umożliwia ich zmywanie. Aby uzyskać optymalną trwałość powierzchni, należy ją pomalować kilkakrotnie, pozwalając farbie wyschnąć przed nałożeniem kolejnej warstwy.

Wszystkie projekty w tej książce zostały zaplanowane tak, aby rzeczywiście można było je zrealizować podczas weekendu, a wiele z nich można ukończyć w znacznie krótszym czasie. Kluczem do sukcesu przy realizacji każdego projektu jest planowanie. Nie tylko przyspieszy ukończenie pracy, ale także sprawi, że będzie ona znacznie milsza. Dokładne zapoznanie się z meblem, któremu mamy zamiar stawić czoła, i z jego wymiarami zaoszczędzi kłopotów w sklepie. Tak naprawdę jednak najbardziej przyjemną i dającą najwięcej satysfakcji częścią pracy jest ostatnia, wykończeniowa faza projektu.

Mam nadzieję, że dzięki tej książce będą Państwo mieli możliwość stworzenia czegoś absolutnie niepowtarzalnego i spędzą czas na wspaniałej zabawie.

Data dodania produktu: 20 maj 2010.