Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
kompozycje kwiatowe na śluby i komunie przewodnik florystyczny
kompozycje kwiatowe na śluby i komunie przewodnik florystyczny
Wystrój wnętrza kościoła, samochodu, sali, bukiety ślubne i wianki komunijne - zestawienia kolorystyczne, wielu odmian kwiatów

 

Autor: Magdalena Rączka
Tytuł: kompozycje kwiatowe na śluby i komunie przewodnik florystyczny
Rok wydania: 2009
Miejsce wydania: Kraków
Oprawa: twarde lakierowane okładki
Format: 195x205 mm
Ilość stron: 156
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 978-83-7482-263-3
Wydawnictwo: eSPe
 
  • Opis
  • Spis treści
 

KOMPOZYCJE KWIATOWE NA ŚLUBY I KOMUNIE PRZEWODNIK FLORYSTYCZNY

Album zawiera propozycje wykorzystania kwiatów zarówno do wystroju wnętrz (kościoły i sale na przyjęcia), jak i do dekoracji samochodu pary młodej. Są w nim także propozycje bukietów ślubnych (wiele w zestawie z butonierką i małą kompozycją do wpięcia we włosy) i wianuszków komunijnych.

Autorka proponuje różne zestawienia kolorystyczne i wykorzystuje wiele odmian kwiatów. Kompozycje są zróżnicowane cenowo, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Album zawiera również opisy, ułatwiające dobór materiału roślinnego i dodatków. Do współpracy w przygotowaniu publikacji zostali zaproszeni również inni artyści: Wioletta Sekuła, s. Krystiana Raś, oraz uczestnicy kursu florystycznego firmy Agrosalon.

MAGDALENA RĄCZKA z wykształcenia jest konserwatorem zabytków; florystyką zajmuje się od 2003 roku. Doświadczenie w zawodzie florystki zdobywała w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech. W Krakowie prowadzi własną kwiaciarnię i studio dekoracyjne Firletka (www.firletka.pl). Uczestniczy w krajowych i zagranicznych wystawach, wykonuje wystroje stoisk targowych.

Specjalizuje się w kompleksowej oprawie dekoracyjno-kwiatowej uroczystości ślubnych (bukiety ślubne, dekoracja pojazdów, sal i kościołów, aranżacja ślubu i wesela w plenerze - przyjęcia w namiotach).

Książka „Kompozycje kwiatowe na śluby i komunie" jest fotograficznym zapisem mojej dotychczasowej działalności. Przedstawiam tu swoje prace - bukiety ślubne, dekoracje samochodów, aranżacje kościołów i sal weselnych oraz kompozycje, które można wykorzystać zarówno w kościele, jak i na sali weselnej. Praca z kwiatami przysparza mi wiele radości, rozwija wyobraźnię i uczy precyzji. Z czasem stosowane przez mnie (i nie tylko) rośliny stały się bardziej okazałe, z czasem zmieniły się także potrzeby klientów.

Ukazałam tu różne zestawienia kolorystyczne i wykorzystanie wielu odmian kwiatów. Kompozycje są zróżnicowane cenowo, aby każdy znalazł coś dla siebie. Album zawiera również opisy, które mają za zadanie ułatwić dobór materiału roślinnego i dodatków. Znajdziecie tu Państwo najnowsze materiały, modne i dostępne na polskim rynku.

Do stworzenia tego albumu zostały zaproszeni również inni artyści: Wioletta Sekuła, s. Krystiana Raś, oraz uczestnicy kursu florystycznego firmy Agrosalon

Pragnę tutaj podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w stworzeniu albumu.

Życzę wielu sukcesów w pracy z kwiatami i mam nadzieję, że ta książka będzie dla Państwa inspiracją w tworzeniu własnych kompozycji.

Wystrój kościoła na Pierwszą Komunię Świętą

Jest to bardzo ważny moment dla dzieci i one są w tym dniu najważniejsze, dlatego należy wyróżnić ich miejsca w kościele. Klęczniki dekoruje się (osobno dla chłopca, osobno dla dziewczynki) białym materiałem np. atłasem, można też wykorzystać biały tiul.

W kompozycjach wykorzystuje się białe lub jasne kwiaty, zależy to od decyzji rodziców. Dekoruje się także ławki, w których siedzą bohaterowie tego dnia. Ławki nakrywa się w całości białym materiałem a na brzegach przyczepia się żywe kwiaty lub gotowe aranżacje ze sztucznych kwiatów. Dekoruje się:

- ołtarz główny: dekoracja kwiatami tabernakulum, niszy pod ołtarzem,

- ołtarze boczne,

- chrzcielnice (tu można wykorzystać ruskus, gipsówkę, róże),

- gromnice (asparagus, gipsówka, margaretka).

Wybiera się miejsce, gdzie mocuje się symbole związane z Pierwszą Komunią Świętą - kielich, winogrono, kłosy, chleb - zazwyczaj umieszczane są przy ambonie. Można także powiesić na ambonce serduszka z imionami dzieci przystępujących do pierwszej komunii.

Przybiera się także wejście do kościoła białymi szarfami i kwiatami. Jeśli przed kościołem znajdują się inne symbole religijne (krzyż, pomnik, rzeźba) też należy je przystroić.

Kompozycje kwiatowe można umieścić także na stojakach, są one wtedy bardziej widoczne.

Ślubny wystrój kościoła

Do dekoracji kościoła na ślub używa się raczej jasnych kwiatów -białych, kremowych (lilia, róża, gerbera, goździk, frezje, chryzantema gałązkowa, storczyk) chyba, że klienci zażyczą sobie inny kolor.

Uzupełnieniem kompozycji jest zieleń: asparagus, leather, trawa niedźwiedzia, aspidistra, kordylina, ruskus, filodendron, monstera, paproć, bluszcz.

Zawsze dekoruje się kwiatami główny ołtarz, czasami także boczne.

W dekoracji miejsca, gdzie siedzą państwo młodzi i świadkowie, można wykorzystać tiule, świece. Dekoruje się klęczniki, krzesła dla młodych oraz krzesła dla świadków. Można tu wykorzystać materiały i żywe kwiaty.

Dekoruje się także drogę, którą młodzi podchodzą do ołtarza, najczęściej stosuje się przywieszki do ławek, mogą to być kokardki tiulowe, atłasowe, pojedyncze kwiaty np. mieczyki, róże, goździki. Stosuje się także dekoracje przejścia tiulem, atłasem, świecami, kwiatami żywymi. Wykorzystuje się w tym celu także gotowe konstrukcje, bramy metalowe, stojaki, świeczniki. Czasami dekoruje się także wejście do kościoła: tkaninami, żywymi kwiatami.

Bardzo popularne stało się sypanie płatkami róż - przygotowuje się specjalne rożki z płatkami róż lub ryżem, które rozdaje się gościom weselnym. Oczywiście wszystkie szczegóły sypania młodych przed kościołem muszą być wcześniej ustalone z proboszczem tak, jak wszystkie szczegóły dotyczące dekoracji w środku.

Data dodania produktu: 14 maj 2010.