Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
kolektory słoneczne i fotoogniwa w twoim domu
kolektory słoneczne i fotoogniwa w twoim domu

 

Autor: Wojciech Oszczak
Tytuł: kolektory słoneczne i fotoogniwa w twoim domu
Rok wydania: 2012
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 165x240 mm
Ilość stron: 144
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN: 978-83-206-1832-7
Wydawnictwo: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności
 
  • Opis
  • Spis treści
 
W książce przedstawiono sposoby wykorzystywania energii słonecznej, różne rozwiązania techniczne instalacji solarnych, ich parametry techniczne, sposoby projektowania, montażu i przykłady rozwiązań w budynkach, a także najważniejsze wskazówki eksploatacyjne dotyczące takich instalacji.

Książka jest adresowana do dystrybutorów i instalatorów kolektorów słonecznych i fotoogniw oraz wszystkich zainteresowanych montażem i użytkowaniem tych urządzeń w budynkach.
Słońce jest niewyczerpalnym źródłem darmowej energii, docierającej do Ziemi w ilości przekraczającej około 5000 razy aktualne zapotrzebowanie ludzkości. Nic więc dziwnego, że coraz powszechniejsze wykorzystanie energii słonecznej można zaobserwować także w Polsce. Można tę energię spożytkować w postaci ciepła lub zamienić ją na energię elektryczną. Cieczowe kolektory słoneczne są z powodzeniem stosowane do podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz w instalacjach centralnego ogrzewania. Z kolei fotoogniwa, zwane też ogniwami fotowoltaicznymi, służą do wytwarzania energii elektrycznej na potrzeby domowe, której nadwyżki można sprzedawać do sieci energetycznej – jest to dość powszechne u naszych zachodnich sąsiadów.
Data dodania produktu: 07 grudzie 2012.