Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
gotowanie krok po kroku ciasta i desery
gotowanie krok po kroku ciasta i desery
Nauczysz się robić kremy, słodkie sosy i musy, tarty, których kolory przyprawiają o zawrót głowy, owocowe i czekoladowe muffiny

 

Autor: Marianne Magnier-Moreno, Frederic Lucano
Tytuł: gotowanie krok po kroku ciasta i desery
Tytuł oryginału: MON COURSE DE CUISINE: LA PATISSERIE
Tłumaczenie: Justyna Piątek
Rok wydania: 2010
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 195x235 mm
Ilość stron: 192
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 978-83-7243-848-5
Wydawnictwo: RM
 
  • Opis
  • Spis treści
 

GOTOWANIE KROK PO KROKU CIASTA I DESERY

Sztuka kulinarna ma w sobie coś z magii. Na jej niezwykłość wpływa różnorodność zapachów, aromatów, bogactwo kolorów i smaków. Są one owocem cierpliwych poszukiwań i pasji milionów kucharzy, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, którzy eksperymentują we własnej kuchni.

Dzięki efektownym fotografiom i prostym instrukcjom przedstawiającym kolejne etapy przygotowywania wypieków i deserów nauczysz się robić kremy, słodkie sosy i musy, tarty, których kolory przyprawiają o zawrót głowy, owocowe i czekoladowe muffiny, bezy, rolady, serniki, a także klasyczne ciasta o niepowtarzalnych smakach. Chlebek bananowo-orzechowy, ciasto marchewkowe, pannacotta, tiramisu - w przyrządzaniu tych smakołyków pomogą Ci również rady autorki i mistrzów kuchni.

Desery grzechu warte!

Zawsze lubiłam przyrządzać ciasta i desery, problem w tym, że one nie zawsze odwzajemniały moją sympatię. Moje babeczki nie chciały wyrosnąć, a kremy były za gęste lub za rzadkie. Moja frustracja stawała się tym większa, im dokładniej postępowałam tak, jak było nakazane w przepisie! Jednak mimo porażek nigdy nie traciłam nadziei i jeśli chociaż jedna babeczka wyrosła, bądź jedna ze stu prób przyrządzenia kremu kończyła się sukcesem, czułam, że jestem na dobrej drodze.

Największą przeszkodą w nauce sztuki kulinarnej są... przepisy i książki kucharskie. Niełatwo odnaleźć się w tym morzu porad czy podpowiedzi, często sprzecznych ze sobą czy wręcz niewiarygodnych. Ale jedynie zanurzając się w nich, odkryjemy, jak jest naprawdę.

I tak po nitce do kłębka, nie bojąc się eksperymentować, wszystko skrzętnie notowałam, porównywałam i nadstawiałam ucha, gdy cennych rad udzielali mi doświadczeni kucharze.

To dzięki nim poznałam tajemnicę łączenia piany z białek z rozpuszczoną czekoladą (piana musi być elastyczna, ale nie sztywna, zaś białka powinny mieć temperaturę pokojową). Podpowiedź, co zrobić, by bułeczki wyrosły, znalazłam w amerykańskiej książce kucharskiej. Okazało się, że ciasto musi być gęste, wycięte bułeczki niewielkie (najlepiej o średnicy 3-4 cm), zaś piekarnik bardzo gorący, nagrzany co najmniej do 220°C.

Książka, którą trzymacie w ręku, jest owocem moich cierpliwych poszukiwań i pasji. Moim zamiarem było podzielenie się z Czytelnikami najlepszymi przepisami m.in. z kuchni francuskiej i anglosaskiej, ale też - a może przede wszystkim - przekazanie tych niezliczonych detali, które sprawiają, że sztuka kulinarna ma w sobie coś z magii.

Data dodania produktu: 29 grudzie 2010.