Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
abc feng shui do zastosowania w prosty sposób
abc feng shui do zastosowania w prosty sposób
Urządzasz dom lub mieszkanie - warto skorzystać

 

Autor: Leszek Matela
Tytuł: abc feng shui do zastosowania w prosty sposób
Rok wydania: 2005
Miejsce wydania: Białystok
Oprawa: miękka
Format: 145x205 mm
Ilość stron: 240
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 83-86737-03-4
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
 
  • Opis
  • Spis treści
 

ABC FENG SHUI DO ZASTOSOWANIA W PROSTY SPOSÓB – PRAKTYCZNY PORADNIK

DO KSIĄŻKI DOŁĄCZONO REMEDIUM W POSTACI LUSTERKA FENG SHUI

 

ABC feng shui" w sposób przystępny i przejrzysty prezentuje zasady dawnej chińskiej sztuki aranżacji przestrzeni oraz takiego urządzania pomieszczeń, aby żyło się w nich i pracowało zdrowo i szczęśliwie. Książka ta różni się od innych tym, iż jej autor, zajmujący się tą dziedziną od 1984 r., przedstawia praktyczny aspekt feng shui sprawdzający się w warunkach polskich. Leszek Matela spośród wielu szkół i nurtów feng shui wybiera takie, które dostosowane są do naszych rodzimych realiów.

 

Warto, abyś zapoznał się z tą książką jeśli:
- pragniesz żyć harmonijnie i zdrowo w swoim mieszkaniu lub domu
- chcesz poprawić energię w domu
- planujesz rozpoczęcie budowy nowego domu
- zamierzasz kupić mieszkanie
- urządzasz pomieszczenia mieszkalne lub biurowe
- chcesz posiadać przyciągającą klientów wizytówkę i logo firmy
- pragniesz sukcesu w działalności gospodarczej

 

Feng shui stało się w ostatnich latach modną dziedziną wiedzy mimo tego, że nie jest to wcale system tak prosty jakby się na pierwszy rzut oka wydawało. Aby w pełni wykorzystać jego walory, trzeba sporo wiedzy i doświadczenia. Po przeczytaniu kilku książek na ten temat wnikliwy czytelnik będzie miał często więcej pytań niż gotowych odpowiedzi. Powodem tego mogą być choćby odmienność kulturowa oraz różnice w wielu szczegółowych rozwiązaniach prezentowane przez różne szkoły feng shui. Jedne szkoły twierdzą np., iż wszelkie lustra w sypialni działają szkodliwie, inne natomiast, że zawieszenie lustra na suficie może być korzystne energetycznie. U jednych mistrzów łazienka nie powinna posiadać żadnych ozdób. U innych są one wskazane. W jednych źródłach możemy znaleźć informację, że drzwi przeszklone nie są zalecane, w innych z kolei, że można je zastosować. Są eksperci, którzy nie polecają wieszania dzwonków wietrznych wewnątrz pomieszczeń, choć inni rozpropagowali je jako jedne z najbardziej skutecznych remediów w feng shui.


Takie przykłady można by mnożyć. Jak się połapać w interpretacji zasad feng shui? Pomocna w tym zakresie może okazać się niniejsza książka. W „ABC feng shui” staram się przedstawić przejrzysty obraz feng shui ukierunkowany na aspekt praktyczny i dostosowany do naszych realiów. Czerpię z bogactwa różnych szkół i mistrzów feng shui. Podkreślam to, co je łączy. Czynię to przez pryzmat własnych wieloletnich doświadczeń. Konkretne rozwiązania staram się zawsze weryfikować w oparciu o pomiary radiestezyjne.

 

Feng shui zafascynowało mnie już na początku lat 80-tych do tego stopnia, że w 1985 r. opracowałem jeden z pierwszych podręczników z tej dziedziny w języku polskim. Moją książkę „FENG-SHUI. CHIŃSKA GEOMANCJA” wydał wówczas oddział toruński Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Już wtedy niektórzy dostrzegali szansę zastosowania starochińskiej sztuki aranżacji przestrzeni także w polskim budownictwie. Mimo że od kilku lat mówi się w Polsce dużo o feng shui, nasi architekci ciągle bardzo rzadko sięgają do tej wspaniałej i sprawdzonej sztuki zdrowego i harmonijnego budownictwa. Tymczasem nie tylko w krajach Dalekiego Wschodu czy USA, ale też w Europie Zachodniej realizuje się wiele projektów w oparciu o feng shui, a na wydziałach architektury wykłada się tę dziedzinę wiedzy.

Zastosowanie feng shui nie musi być wcale drogie i skomplikowane. Czasem niewielkie przedstawienie mebli czy użycie jakiegoś niepozornego remedium może sprawić, iż zaczniemy żyć szczęśliwie i zdrowo, a harmonia zewnętrzna przeniesie się do naszego umysłu i nada nową jakość życiu. W feng shui docenia się świat niewidzialnych wibracji wokół nas, oddziaływania świadome i podświadome na człowieka. Wiele zaleceń wynika właśnie z tych przesłanek. Powiada się na przykład, aby nie siadać tyłem do drzwi wejściowych, gdyż chcąc nie chcąc będziemy podświadomie nasłuchiwali, czy ktoś nie zachodzi nas od tyłu. Tak samo belka sufitowa wisząca nad głową śpiącego czy siedzącego przy biurku może wywoływać nastrój niepewności. W feng shui eliminuje się tego typu zachowania dążąc do zapewnienia człowiekowi dobrego samopoczucia oraz zdrowego i harmonijnego życia.

Wiele osób zastanawia się, jak w Polsce na progu XXI w. skorzystać z bogactwa feng shui? Jak przezwyciężyć egzotykę, jak potraktować różnice w niektórych szczegółowych zaleceniach? Z pewnością warto zawsze zachowywać zdrowy rozsądek. Opierać się na własnej intuicji i potrzebach. W książce zachęcam też do wykorzystania możliwości radiestezji w feng shui. Posługiwanie się wahadłem czy różdżką jest dostępne dla większości ludzi. Dlatego też radiestezja może przydać się tak bardzo do aranżacji przestrzeni, planowania i urządzania domu, mieszkania, biura czy ogrodu. Gdy będziemy mieli wątpliwości, jak w konkretnym przypadku zastosować sztukę feng shui, zawsze warto wykorzystać radiestezję.

 

W pierwszej części książki „ABC feng shui” zostały przedstawione ogólnie obowiązujące zalecenia dotyczące zaplanowania zdrowego domu i ogrodu, urządzenia poszczególnych pomieszczeń, mieszkań w bloku. Czytelnik znajdzie też informacje, jak oczyścić pomieszczenia z niekorzystnych energii, jakich użyć remediów i energetyzatorów.
Druga część książki zawiera wskazówki dotyczące wykorzystania feng shui w biznesie. Można dowiedzieć się m.in., jak dobrać odpowiednią nazwę firmy, zaprojektować znak firmowy i wizytówkę oraz umeblować odpowiednio pomieszczenia firmy, aby zapewnić w nich harmonijną pracę i odnoszenie sukcesów.
Z kolei trzecia część książki poświęcona jest indywidualnym zaleceniom feng shui zależnym od daty urodzenia danej osoby oraz kontroli poprawności zastosowanych rozwiązań za pomocą radiestezji i testu kinezjologicznego. Taka kontrola daje możliwość oceny słuszności podjętych działań sprawia, że starożytna sztuka aranżacji przestrzeni staje się ważnym orężem czyniącym nasze życie harmonijnym, zdrowym oraz szczęśliwym.

Data dodania produktu: 07 czerwiec 2006.