Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
abc drzewa i krzewy ogrodowe
abc drzewa i krzewy ogrodowe
Sadzenie, cięcie, rozmnażanie, pielęgnowanie

 

Autor: Daniel Brochard
Tytuł: abc drzewa i krzewy ogrodowe
Tytuł oryginału: L"abc des arbres et arbustes
Tłumaczenie: Elżbieta Traczewska-Zych
Rok wydania: 2013
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: twarde lakierowane okładki
Format: 195x245 mm
Ilość stron: 240
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: 978-83-7175-675-7
Wydawnictwo: DELTA W-Z
 
  • Opis
  • Spis treści
 

Jakie krzewy wybrać na żywopłot, jak posadzić dąb, jabłoń lub klon, jakie pnącze posadzić aby zasłonić nieestetyczną ścianę?

Ta książka krok po kroku odpowie na wasze pytania.

Opisano ponad 100 gatunków drzew, krzewów i pnączy, które pozwolą upiększyć każde otoczenie. Poszczególnym gatunkom poświęcone są dwie sąsiadujące strony, na których w prosty sposób opisano jakie czynności należy wykonać, a na ilustracjach pokazano jak to zrobić.

Doskonały poradnik, dzięki której wasz ogród może stać się zielonym rajem.

 


Wzniesione lub rozłożyste, o kształtach regularnych lub nieregularnych, drzewa i krzewy stanowią roślinną kanwę ogrodu. Dekoracyjne lub użytkowe, pełnią różne funkcje w środowisku, ale przede wszystkim dostarczają tlenu, który pozwala nam żyć. Ofiarowują nam piękno: bogactwo mieniących się barw jesiennego ulistnienia, bujność kwiatów i obfitość owoców Zapewniają osłonę przed wiatrem i ciekawskimi spojrzeniami.


Drzewa i krzewy mogą upiększyć każde otoczenie - ogród, ale też taras, werandę czy balkon. Istnieje bowiem ogromna ilość rodzajów, gatunków i odmian, wśród których z pewnością znajdziecie coś, co was oczaruje, a jednocześnie będzie odpowiednie do panujących warunków uprawy. Celem tej książki jest wskazanie drogi, począwszy od pierwszych kroków, czyli wyboru najodpowiedniejszych okazów, poprzez stworzenie najlepszych dla nich warunków wzrostu, cięcie, które uczyni je jeszcze piękniejszymi lub obficiej kwitnącymi, pielęgnację zapewniającą harmonijny rozwój, aż po rozmnażanie, dzięki któremu powielimy cenne okazy, by stale uzupełniać swoje zasoby lub obdarować przyjaciół.


Książka ta zawiera bardzo proste opisy wybranych drzew i krzewów. Poszczególnym gatunkom poświęcono dwie strony obok siebie, gdzie omówiono w sposób zrozumiały ich uprawę i przedstawiono schematyczne ilustracje, które wyjaśnią czytelnikom szczegółowe czynności zdecydowanie lepiej niż długie wywody. Zapoznajcie się z książką uważnie i wykorzystajcie zawarte w niej rady Musicie być cierpliwi, ponieważ drzewa i krzewy wymagają często długiego czasu, aby ukazać swą pełną krasę. Ale gdy to już nastąpi, obraz i wrażenie są niepowtarzalne, trudno nie zwrócić uwagi na piękno roślin. Bez wątpienia nikt nie będzie na nie obojętny...

Data dodania produktu: 28 maj 2013.