Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
domowe i handlowe urządzenia chłodnicze poradnik
domowe i handlowe urządzenia chłodnicze poradnik
Także meble chłodnicze

 

Autor: Praca zbiorowa
Tytuł: domowe i handlowe urządzenia chłodnicze poradnik
Rok wydania: 2000
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 145x205 mm
Ilość stron: 571
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 83-204-2521-2
Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
 
  • Opis
  • Spis treści
 

W Poradniku przedstawiono zasady działania i budowę urządzeń chłodniczych (sprężarkowych i absorpcyjnych), klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła. Omówiono stosowane w tych urządzeniach najnowsze i dotychczas używane czynniki chłodnicze, sprężarki, skraplacze, parowniki, skraplacze-parowniki, automatykę i urządzenia regulacyjne oraz aparaturę i instalacje elektryczne.

Podano praktyczne wiadomości dotyczące obsługi tych urządzeń, wykrywania uszkodzeń oraz ich napraw. Przedstawiono również podstawy teoretyczne, niezbędne do zrozumienia procesów występujących i wykorzystywanych w omawianych urządzeniach.

Poradnik jest przeznaczony głównie dla praktyków: inżynierów i techników zajmujących się projektowaniem i wykonawstwem instalacji chłodniczych oraz dla instalatorów i monterów urządzeń chłodniczych. Będzie również przydatny dla uczniów średnich szkól technicznych i studentów o specjalności chłodniczej, klimatyzacyjnej i spożywczej.

Poradnik zawiera szeroki przegląd zagadnień dotyczących domowych i handlowych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła. Ma on na celu dostarczenie nie tylko wiadomości odzwierciedlających mnogość istniejących typów i rozwiązań tych urządzeń, lecz także podaje praktyczną wiedzę o ich działaniu, wykrywaniu uszkodzeń oraz ich usuwaniu.

Przedstawiono w nim najnowsze elementy układów chłodniczych, ich regulację i automatykę, z uwzględnieniem nowoczesnych układów chłodzenia termoelektrycznego.

Omówiono też nowe czynniki chłodnicze oraz różne materiały stosowane w tych urządzeniach.

Opanowanie materiału książki ułatwi podejmowanie decyzji dotyczących wyboru nowoczesnego układu chłodniczego lub wykonania technicznych zabiegów w istniejących urządzeniach chłodniczych. Będzie również pomocne przy korzystaniu ze szczegółowych danych lub instrukcji obsługi nowoczesnych układów chłodniczych i ich elementów.

Książka jest napisana bardzo przystępnie, a zamieszczone przykłady z rozwiązaniami oraz bogaty materiał ilustracyjny ułatwiają zrozumienie poznanych zagadnień.

Autorzy są pracownikami Katedry Techniki Cieplnej i Chłodnictwa Politechniki Łódzkiej. Zespół ten ma duże doświadczenie w kształceniu kadr inżynierskich i pracach naukowo-badawczych. Współpracuje też z przemysłem w zakresie nie tylko chłodnictwa, lecz także szeroko pojętej techniki cieplnej. Autorzy mają w swym dorobku wiele książek i publikacji naukowych.

 

Data dodania produktu: 25 sierpie 2006.