Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
dekorowanie stołu
dekorowanie stołu
Stół pełen smaków, zapachów i kolorów staje sią dodatkowym źródłem radości i przyjemności

 

Autor: Catherine Labourdette, Elisabeth Livolsi, Frederic Delbord
Tytuł: dekorowanie stołu
Tytuł oryginału: Decors de tables
Tłumaczenie: Elżbieta Derelkowska
Rok wydania: 2007
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: inne
Format: 195x235 mm
Ilość stron: 120
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN: 978-83-7670-435-7
Wydawnictwo: KDC
 
  • Opis
  • Spis treści
 
DEKOROWANIE STOŁU

Przyjmowanie gości to sztuka radosnego otwierania drzwi wiodących do naszego osobistego terytorium.


Odkryjmy więc wspólnie sztukę podróżowania w czasie i przestrzeni, dzięki wyobraźni - siedząc przy stole pełnym zapachów, smaków i kolorów.

Sztuka pięknego nakrywania do stołu bez wątpienia jest sztuką życia. Wytworny posiłek w pięknych, samodzielnie zaprojektowanych i wykonanych dekoracjach na pewno okaże się sukcesem. Stół pełen smaków, zapachów i kolorów staje się dodatkowym źródłem radości i przyjemności... Wystarczy jakiś motyw, związany z kuchnią miejscową lub egzotyczną - i już pojawia się pomysł na dekoracje, bo tych może być tyle, ile posiłków przy stole.

Na stronach tej książki znajdziemy propozycje i na stoły wystawne, świąteczne, i na skromniejsze, spokojniejsze, lecz zawsze oryginalne i niepowtarzalne.

Zamieszczone tu propozycje i pomysły na udekorowanie stołu na pewno zaskoczą i zachwycą współbiesiadników, a wszelkie nowe idee okażą się - dzięki naszym radom - łatwe do zrealizowania.

Pięknie nakryty i udekorowany stół jest doskonałym sprzymierzeńcem pani domu. Jest zwierciadłem jej kreatywności; pozwala przemienić każdy posiłek w niezwykłe święto. Już same przygotowania stają się oczekiwaniem na chwile, w których dzieli się rozkosze stołu z bliskimi.
Wykonując poszczególne elementy tych dekoracji, pracujemy nad teatralną niemal oprawą dań przygotowanych dla zaproszonych gości. Jest to scenografia pełna kolorów, świateł i kwiatów, tworzących razem z obrusem i sztućcami elegancką i piękną kompozycję. W tej scenerii na dalszy plan schodzi funkcja użytkowa tych przedmiotów, bo wszystkie one pięknieją i przechodzą niezwykłą metamorfozę.

W tej książce autorzy zaproponowali użycie takich materiałów, które pomogą stworzyć niecodzienną dekorację. Brunch w ogrodzie - i główna rola przypada owocom i kwiatom. Żel termoutwardzalny, ów materiał o niezwykłych właściwościach, pozwala na przygotowanie kolorowych drobiazgów, uświetniających wiejskie śniadanie. Farba do porcelany, niezbędna dla uzyskania żywych i świetlistych kolorów, nakładana pędzelkiem lub gąbką, jest tu wszechobecna; dla uzyskania efektów reliefu - klej żelowy, jednobarwny lub mieniący się różnymi kolorami. Technika decoupage"u, czyli ozdabiania motywami wyciętymi z papierowych serwetek, daje nieskończenie wiele możliwości - jak nieskończenie wiele jest wzorów serwetek. Od czasu rozpowszechnienia się tej techniki producenci serwetek zwiększyli wybór wzorów i kolorów, umożliwiając realizację najbardziej niezwykłych pomysłów.

Przypomnijmy jeszcze, że stół dekoruje się niewielkimi bukiecikami kwiatów, ustawionymi tu i ówdzie, a nie jednym dużym bukietem, który trzeba będzie sprzątnąć w pewnym momencie posiłku. Oświetlenie powinno być rozproszone i dobrane do okoliczności. Świeczniki duże i małe, szklane i metalowe, eksponujące świece lub je przysłaniające, są tak różnymi źródłami światła, że można wybrać najodpowiedniejsze dla danej chwili.

Trzeba też pomyśleć o akcencie muzycznym i dobrać muzykę odpowiednią do tematu przewodniego dekoracji stołu.

Przyjmowanie gości to sztuka radosnego otwierania drzwi, wiodących do osobistego terytorium. Odkryjmy więc wspólnie na tych stronach sztukę podróżowania w czasie i przestrzeni, dzięki wyobraźni - siedząc przy stole pełnym zapachów, smaków i kolorów
Data dodania produktu: 07 grudzie 2012.