Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
dekoracyjne składanie serwetek
dekoracyjne składanie serwetek
Każdą zastawę można komponować w nieskończoność na nowo

 

Autor: Helene Weinold
Tytuł: dekoracyjne składanie serwetek
Tytuł oryginału: Papierservietten dekorativ
Tłumaczenie: Agnieszka Różańska
Rok wydania: 2006
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 205x260 mm
Ilość stron: 64
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 83-7243-520-0
Wydawnictwo: RM
 
  • Opis
  • Spis treści
 

Serwetki są nieodłącznym elementem pięknie udekorowanego stołu.

Pozwól zainspirować się przedstawionym w tej książce propozycjom.

Być może zachęci Cię to do samodzielnego eksperymentowania z kolorami, wzorami i sposobami składania serwetek.

Najpiękniejsze sposoby i schematy składania serwetek zostały objaśnione krok po kroku i przedstawione na zdjęciach.

W tej książce znajdziesz barwne kompozycje na każdą okazję - na romantyczny posiłek we dwoje, bardzo wystawną uroczystość, kinderbal i piknik. Gotowe w mgnieniu oka!

W tej książce znajdziesz około trzydziestu różnych sposobów składania serwetek. Każdy z nich szczególnie dobrze nadaje się do wykorzystania podczas składania serwetek o określonym typie nadruku, ponieważ sposób złożenia serwetki i jej wzór tworzą zawsze dekoracyjną jedność. Generalnie, większość papierowych serwetek można zaliczyć do jednej z opisanych niżej grup wzorów, które przy instrukcji składania serwetek oznaczone są odpowiednim symbolem.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że nieodłącznym elementem pięknie udekorowanego stołu są serwetki. Niegdyś były to serwetki z materiału - lniane lub z adamaszku, jednak od pewnego czasu coraz większą popularność zyskują serwetki papierowe - nie tylko w czasie luźnych spotkań towarzyskich, ale również podczas większych przyjęć. Wybór uroczych wzorów i motywów jest tak ogromny, że zawsze znajdzie się coś właściwego na każdą okazję i pasującego do każdego stylu dekoracji stołu. W ten sposób naszą skromną, neutralną zastawę stołową można w nieskończoność komponować na nowo - raz na sposób klasyczny (ze szlachetnie wzorzystymi serwetkami), raz modnie i nowocześnie, wykorzystując serwetki w kolorowe paski lub z zabawnymi nadrukami, jak np. serwetki z butami ze strony 12. Praktyczne, jednostronnie zadrukowane papierowe serwetki, złożone elegancko lub oryginalnie, są jak najbardziej zgodne z wymogami etykiety salonowej. Jak jednak najkorzystniej zaprezentować wszystkie dekoracyjne szczegóły serwetek? Do dyspozycji mamy różne sposoby składania serwetek.

To, jaki wybierzemy, zależy od tego, czy serwetka zadrukowana jest równomiernie czy też ma jakiś centralny motyw dekoracyjny w środku lub w rogach, czy ma dookoła obramowanie czy tylko bordiurę przy górnej i dolnej krawędzi, czy jest w paski czy w kratkę. Kiedy już nadasz serwetce nową formę, paski czy bordiura stworzą efektowne wzory, obramowanie zostanie przekształcone w skrzydła motyla, a dwustronne serwetki dadzą zaskakujący dwubarwny efekt.

Chciałabym, aby ta książka była dla Ciebie nie tylko wzornikiem, ale też inspiracją do samodzielnych poszukiwań ciekawych sposobów składania serwetek. Życzę Ci wiele przyjemności podczas eksperymentów z kolorami, wzorami i sposobami składania serwetek.

Data dodania produktu: 06 wrzesie 2006.
 

Klienci, którzy wybrali ten produkt, kupili również:

mozaiki
mozaiki
garncarstwo sztuka pięciu żywiołów
garncarstwo sztuka pięciu żywiołów
kolor 500 trików
kolor 500 trików
cuda z papieru kwiaty, ozdoby stołu, lampy, wazony, kartki, dekoracje okien
cuda z papieru kwiaty, ozdoby stołu, lampy, wazony, kartki, dekoracje okien
domowe wędzenie ryb
domowe wędzenie ryb
koraliki wzory ozdób do samodzielnego wykonania
koraliki wzory ozdób do samodzielnego wykonania