Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
dekoracyjne postarzanie mebli, ozdób, bibelotów
dekoracyjne postarzanie mebli, ozdób, bibelotów
Efekt zardzewiałego żelaza, brązu, starego kamienia, zwapnionej terakoty - etapy pracy szczegółowo opisano i zilustrowano

 

Autor: Victoria Lopez Santacruz
Tytuł: dekoracyjne postarzanie mebli, ozdób, bibelotów
Tytuł oryginału: Patinas de envejecimiento
Tłumaczenie: Dorota Buchholtz
Rok wydania: 2010
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 220x235 mm
Ilość stron: 80
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 978-83-7243-826-3
Wydawnictwo: RM
 
  • Opis
  • Spis treści
 

DEKORACYJNE POSTARZANIE MEBLI, OZDÓB, BIBELOTÓW

Co zrobić, by plastikową osłonkę na doniczkę zmienić w staroświecką donicę z żelaza? Jakich materiałów użyć, by stiukowemu popiersiu nadać efekt starego kamienia? Czy nowoczesny kandelabr z żelaza może wyglądać tak, jakby był pokryty patyną?

Drewnianą półkę możesz pomalować tak, by dodać jej lat. Stół z metalu nabierze niepowtarzalnego uroku, jeśli pokryjesz go woskiem z bitumem. Bombki na choinkę, krzesło z drewna, gipsowe figurki - dzięki wskazówkom zawartym w tej książce dowiesz się, jak zwykłe przedmioty zamienić w niebanalne dekoracje, nadając im czar minionych epok. Nauczysz się, jak stosować odpowiednie materiały, by otrzymać m.in. efekt zardzewiałego żelaza, brązu, starego kamienia, zwapnionej terakoty. Wszystkie etapy pracy szczegółowo opisano i zilustrowano, tak by każdy mógł spróbować swoich sił w tej sztuce dekoratorskiej.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, zdobytemu m.in. na stanowisku profesora w szkole EPS AR, zauważyłam, jak wiele osób obawia się uczenia oraz odkrywania nowych form i technik upiększania przedmiotów.

Obecnie docenia się samodzielnie wykonane dekoracje, tak jak i techniki rzemieślnicze, które pozwalają odnowić, naprawić i upiększyć przedmioty z naszego otoczenia, czyniąc je przede wszystkim bardziej przyjaznymi.

Mówiąc o patynach i sposobach postarzania, mamy na myśli kolory i faktury, jakie uzyskują powierzchnie z określonych materiałów w wyniku upływu czasu lub erozji. Niniejsza książka zawiera opis technik i metod zdobniczych, dających rozmaite efekty (rdza, zakurzenie), po zastosowaniu których powierzchnie nabiorą starego wyglądu.

Przy opracowaniu tej książki braliśmy pod uwagę możliwość, że wiele zainteresowanych nią osób nie ma doświadczenia w posługiwaniu się farbami, lakierami i innymi materiałami. Nie stanowi to przeszkody, ponieważ wszystkie projekty są bardzo łatwe do wykonania. Odrobina zręczności wystarczy, by - naśladując przedstawione wzory - uzyskać zaskakujące rezultaty.

W rozdziale 1 opisujemy materiały niezbędne do prawidłowego i uwieńczonego sukcesem wykonania projektów zamieszczonych w następnym rozdziale. W większości są to produkty łatwe do zdobycia - niektóre z nich używane są na co dzień w gospodarstwie domowym. Umieściliśmy też wskazówki, które pomogą prawidłowo sporządzić niektóre patyny, w zależności od tego, jakie powierzchnie (gips, drewno, metal) mają zostać nimi pokryte.

W rozdziale 2 przedstawiliśmy najważniejsze projekty, zilustrowane odpowiednimi fotografiami i opisane w przystępny sposób.

Moim celem było, aby czytelnik, realizując zaproponowane przez mnie projekty, nabrał pewności siebie i uwierzył w swoje umiejętności, a z czasem odważył się wykonywać coraz trudniejsze przedsięwzięcia. Dlatego też wszystkich swoich czytelników zachęcam do aktywnego wykorzystywania wolnego czasu i poświęcenia go na zabawę farbami.

Data dodania produktu: 06 sierpie 2010.
 

Klienci, którzy wybrali ten produkt, kupili również:

domowe wędzenie ryb
domowe wędzenie ryb