Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
decoupage w stylu prowansalskim
decoupage w stylu prowansalskim
Szczegółowe instrukcje i kolorowe zdjęcia przedstawiają poszczególne etapy ozdabiania przedmiotów

 

Autor: Marisa Lupato
Tytuł: decoupage w stylu prowansalskim
Tytuł oryginału: Creare in stile Provenzale
Tłumaczenie: Dorota Mierzejewska
Rok wydania: 2010
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 205x260 mm
Ilość stron: 64
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 978-83-7243-863-8
Wydawnictwo: RM
 
  • Opis
  • Spis treści
 

DECOUPAGE W STYLU PROWANSALSKIM

Według legendy Bóg, stworzywszy świat, postanowił wykorzystać pozostałości materii do stworzenia Raju. I tak właśnie powstała pachnąca lawendą Prowansja.

Do dekoracji przedmiotów techniką decoupage"u w stylu prowansalskim wykorzystuje się serwetki z motywami kwiatów, ziół i typowo prowansalskich krajobrazów. Do zdobienia kartonowych lub drewnianych pudełek, zapachowych saszetek napełnionych kwiatami, ramek na obrazy lub donice można użyć także kolorowych farb, gliny i tkanin w ciepłych słonecznych barwach.

W książce opisano podstawowe techniki i materiały wykorzystywane w sztuce decoupage"u. Szczegółowe instrukcje i kolorowe zdjęcia przedstawią poszczególne etapy ozdabiania przedmiotów, idealnie nadających się do dekoracji do domu i ogrodu.

Książka idealna dla każdego miłośnika decoupage"u!

W książce poświęconej decoupage"owi prowansalskiemu przedstawimy propozycje dekoracji, które kojarzą się z zapachem pól lawendowych, tkaninami w słonecznych barwach, kretonem w drobne kwiaty, naturalnie postarzonym drewnem, olejkami zapachowymi.

Poprowadzimy cię poprzez bogatą ofertę papieru i serwetek do decoupage"u z motywami kwiatowymi, ziołami, lawendą i typowo prowansalskimi krajobrazami, doradzając, jak stworzyć interesujące przedmioty, poczynając od pudeł do garderoby, przez urocze zapachowe saszetki napełnione kwiatami lawendy, po ramkę na obrazek wzorowaną na pięknych, kwiecistych, pikowanych narzutach.

Zaproponujemy bogaty zestaw dekoracji do domu i ogrodu, m.in. oryginalne osłonki na donice wykonane z materiałów wzmocnionych odpowiednią techniką. Szczególną uwagę poświęcamy materiałom, na jakich tworzone są dekoracje: postarzanemu drewnu, którego piękno można wydobyć poprzez zastosowanie kolorystyki charakterystycznej dla Prowansji i uzyskanej dzięki prostemu użyciu farb, czy też samoutwardzalnej glinie, z której zrobiliśmy dachówkę przedstawiającą fasadę domu w prowansalskim miasteczku, przyozdobioną uroczymi motywami wyciętymi z papieru ryżowego. Krąży legenda, według której Bóg, stworzywszy świat, postanowił wykorzystać pozostałości materii do stworzenia Raju: tak właśnie powstała Prowansja.

Data dodania produktu: 29 grudzie 2010.