Szukany produkt
 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
comodo specjalistyczny zestaw do pielęgnacji i czyszczenia skór anilinowych
comodo specjalistyczny zestaw do pielęgnacji i czyszczenia skór anilinowych
Czyści i chroni skóry gładkie, anilinowe o otwartych porach przed plamami, wycieraniem i szybkim zabrudzeniem

 

Nazwa produktu: comodo specjalistyczny zestaw do pielęgnacji i czyszczenia skór anilinowych
Nazwa dodatkowa: Zestaw do czyszczenia i konserwacji
Krótki opis: Zastosowanie: usuwanie zabrudzeń i plam, czyszczenie i konserwacja mebli (cykliczne stosowanie 3-4 razy w roku w zależności od sposobu użytkowania). Podczas eksploatacji substancje nawilżające wyparowują pozostawiając skórę bez ochrony przed szkodliwymi
Producent: LEDERZENTRUM GmbH Niemcy
Rodzaj produktu: Środek pielęgnacyjny, konserwująco-czyszczący
Dystrybutor: PRO-DESIGN, Lubliniec
Zawartość i opis produktu:

Dwie butelki: o pojemności 125 ml z preparatem czyszczącym i o pojemności 150 ml z preparatem konserwującym

    

TELEFON SERWISOWY: 504 188 455


Stosowanie środków pielęgnacyjnych Comodo przedłuża żywotność i atrakcyjność mebli, ożywia kolor skóry, oraz umożliwia usuwanie zabrudzeń i plam z tapicerki.

Środek czyszczący (SOFT CLEAN) jest środkiem czyszczącym usuwającym zabrudzenia i plamy w skórach gładkich i skórach anilinowych o otwartych porach. Środek konserwujący (ANILIN CREAME) zabezpiecza skóry anilinowe przed powstawaniem plam, które wsiąkają w powierzchnię skóry, przed wodą i blaknięciem.

 

Środek czyszczący (SOFT CLEAN) - 125 ml:
DZIAŁANIE: Soft Clean jest środkiem czyszczącym usuwającym zabrudzenia i plamy na skórach gładkich i skórach anilinowych o otwartych porach. Wnika w powierzchnię skóry usuwając większość plam i zabrudzeń.

Środek konserwujący (ANILIN CREAME) – 150 ml:
DZIAŁANIE: Anilin Creame jest intensywnym środkiem pielęgnującym z kompleksowym systemem ochronnym. Chroni skóry gładkie, anilinowe o otwartych porach przed plamami, wycieraniem i szybkim zabrudzeniem. Przed użyciem skórę należy wyczyścić środkiem Soft Clean. Zabezpiecza przed wysychaniem i pękaniem skóry, jednocześnie impregnuje powierzchnie skory zapewniając jej ochronę.

UWAGA
- przed użyciem preparatu do czyszczenia wypróbować w miejscu niewidocznym w celu sprawdzenia reakcji środka z barwnikiem skory
- należy zawsze stosować najpierw preparat czyszczący, a następnie konserwujący
- nie dopuszczać do przemoczenia skory
- stosować tylko do skór anilinowych
- przed użyciem wstrząsnąć (środek ma tendencję do rozwarstwiania się)
- chronić przed dziećmi
- środki należy przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu nie nasłonecznionym
- w przypadku kontaktu z oczami przemyć obficie wodą.

W razie konieczności skontaktować się z lekarzem.

 

PREPARAT CZYSZCZĄCY SOFT CLEAN (125 ml):
SPOSÓB UŻYCIA: Preparat w postaci pianki należy nanosić na gąbkę i czyścić ruchami okrężnymi od szwu do szwu. Następnie zbierać resztki piany miękką ściereczką i pozostawić do wyschnięcia. W razie mocnych zabrudzeń czynność powtórzyć. Po czyszczeniu należy użyć środka konserwującego ANILIN CREAME.

PREPARAT KONSERWUJĄCY ANILIN CREAME (150ml):
SPOSÓB UŻYCIA: Środek należy nanieść na miękką szmatkę i przetrzeć okrężnymi ruchami powierzchnię skóry od szwu do szwu. Następnie pozostawić do wyschnięcia. Regularne stosowanie (3-4 razy w roku) przedłuży żywotność i atrakcyjność skóry.

COMODO jest specjalistycznie opracowanym zestawem preparatów służącym do czyszczenia i konserwacji skóry.

Zastosowanie:
- usuwanie zabrudzeń i plam,
- czyszczenie i konserwacja mebli (cykliczne stosowanie 3-4 razy w roku w zależności od sposobu użytkowania)

Dlaczego dbać o skórę?
Skóra jest materiałem naturalnym, który jako materia organiczna reaguje na wpływ otoczenia zewnętrznego. W garbarni skóra poddawana jest skomplikowanym procesom obróbki, które pozbawiają jej zdolności regeneracji. Dlatego podczas preparacji wykorzystywane są substancje nawilżające, których zadaniem jest nadanie skórze miękkości i elastyczności. Jednak podczas eksploatacji substancje te wyparowują pozostawiając skórę bez ochrony przed szkodliwymi czynnikami takimi jak zmiany temperatury, wilgotności a przede wszystkim soli (zawartej np. w pocie ludzkim), które powodują przesychanie skóry prowadząc do jej stwardnienia i pękania.


Dlatego tak ważne jest aby "pomagać" skórze w jej regeneracji.


Jak dbać o skórę?
Aby skóra jak najdłużej zachowywała swoje właściwości powinna być okresowo poddawana zabiegom konserwującym. W zależności od intensywności użytkowania zabiegi takie powinno się stosować 3-4 razy w roku. Należy także pamiętać, aby powstałe podczas użytkowania intensywne zabrudzenia i plamy usuwać jak najszybciej.

Do tego celu należy używać specjalnie opracowanych środków do pielęgnacji.

Data dodania produktu: 29 maj 2009.