Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
boazeria na ścianach i sufitach
boazeria na ścianach i sufitach
Na ścianach i sufitach, na meblach i poddaszu ...

 

Autor: Walter Diem
Tytuł: boazeria na ścianach i sufitach
Tytuł oryginału: Waende und Decken vertefeln
Tłumaczenie: Jan Rubinowicz
Rok wydania: 1999
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 160x230 mm
Ilość stron: 127
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 83-7200-399-8
Wydawnictwo: Muza S.A.
 
  • Opis
  • Spis treści
 

Remonty i naprawy w domu

Modernizacja i upiększanie mieszkania w prosty sposób

Wyszukiwanie odpowiednich materiałów i stosowanie właściwych narzędzi

Wykorzystanie własnych umiejętności i pomysłów

Książka konsultowana z producentami uznanych materiałów budowlanych i wykończeniowych

Dobrze, że sięgnęliście po tę książkę. Niezależnie od tego, co zamierzacie - czy unowocześnić mieszkanie, czy tylko przerobić, czy naprawić coś, czy zbudować własny mebel - teraz wszystko musi się udać!

Specjaliści z największego w Europie miesięcznika dla majsterkowiczów „Selber Machen" (Zrób to sam) pokazują Warn, jak majsterkować przy użyciu najnowszych wyrobów i narzędzi. Krok po kroku pokazują różne sposoby i pomysłowe rozwiązania.

Wszystko, co tu znajdziecie, zostało wielokrotnie wypróbowane w warsztatach wydawnictwa „Selber Machen". Życzymy wiele radości i powodzenia w realizacji zamierzeń!

Boazerie mogą wyglądać rozmaicie: konstrukcja, na której układa się boazerie różni się nieznacznie. Na następnych stronach opiszemy sposoby montażu boazerii.

Zanim umocujemy pierwszą listwę boazerii, musimy wykonać wiele prac przygotowawczych. Boazerii nie można montować wprost na ścianie. Konieczna jest budowa konstrukcji nośnej, do której należy umocować boazerię. Taka konstrukcja wymaga dużo pracy i materiału, przynosi jednak wiele korzyści. Stan ściany nie będzie miał wpływu na wygląd boazerii, ewentualne nierówności, spękania tynku itp. znikną pod wyrównaną konstrukcją przymocowaną na wkręty i kołki rozporowe. Kilkucentymetrowy odstęp między boazerią a ścianą może pomieścić izolację cieplną lub akustyczną, a możliwość przewiewa za boazerią chroni przed gromadzeniem się wilgoci w przypadku pomieszczeń o znacznej zawartości pary wodnej w powietrzu lub zawilgoconych ścian. Wyrównanie wilgoci po obu stronach boazerii zapobiega paczeniu się drewna.

Należy pamiętać o zapewnieniu swobodnego przewiewu przez pozostawienie szczelin wentylacyjnych u dołu i u góry konstrukcji. Przed zabudowaniem boazerii należy uważnie sprawdzić czy ściany nie są zaatakowane przez grzyba. W takim przypadku trzeba najpierw zlikwidować bardzo dokładnie wszystkie ogniska grzyba i dopiero wtedy można montować boazerię.

 

Data dodania produktu: 13 padziernik 2006.