Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
architektura dla początkujących słownik ilustrowany
architektura dla początkujących słownik ilustrowany
Kilkaset rysunków i ponad 1000 definicji

 

Autor: Antony White, Bruce Robertson
Tytuł: architektura dla początkujących słownik ilustrowany
Tytuł oryginału: Architecture & Ornament. A visual Guide
Tłumaczenie: Barbara Tarnas
Rok wydania: 2004
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: twarde lakierowane okładki
Format: 130x190 mm
Ilość stron: 176
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 83-7404-116-1
Wydawnictwo: KDC
 
  • Opis
  • Spis treści
 

Kilkaset rysunków i ponad 1000 definicji, ilustrujących i objaśniających podstawowe pojęcia z dziedziny architektury, budownictwa, heraldyki i ornamentyki kręgu cywilizacji Zachodu.

Elementy architektoniczne i motywy ornamentacyjne zostały tu usystematyzowane i przedstawione na planszach - w formie czytelnych, choć nieco uproszczonych rysunków, opatrzonych stosownym opisem.

 

Najkrótsza charakterystyka blisko siedemdziesięciu epok i kierunków stylistycznych w architekturze zachodnioeuropejskiej oraz krótkie biogramy najsłynniejszych architektów

*
Architektura, świecka, sakralna i wojskowa
*
Klasyczne, średniowieczne, renesansowe i współczesne motywy ornamentacyjne
*
40 plansz z ilustracjami
*
Ponad 100 podstawowych założeń i detali architektonicznych
*
Ponad 250 elementów konstrukcyjnych
*
Ponad 300 motywów ornamentacyjnych, godeł i znaków heraldycznych


Architektura dla początkujących napisana została z myślą o uczniach, studentach i miłośnikach sztuki. Znajdziemy tu graficzne przedstawienie oraz krótki opis większości elementów architektonicznych, motywów dekoracyjnych i godeł heraldycznych, powszechnych w sztuce kręgu cywilizacji zachodniej, od czasów starożytnych po koniec XX wieku.

Czytelnik może pracować z nią dwojako: zacząć od zamieszczonych w słowniczku nazw oraz definicji i - dzięki odsyłaczom - trafić do odpowiadających im ilustracji albo zacząć od plansz i bez trudu odnaleźć nazwę oraz definicję tego, co przedstawia rysunek.

Plansze graficzne zostały usystematyzowane wedle rodzajów założeń architektury świeckiej, sakralnej i wojskowej, typów budowli, elementów ich konstrukcji oraz rodzajów motywów ornamentacyjnych i heraldycznych.

Słowniczek terminów i pojęć zawiera ponad 1000 haseł - nazw i definicji obiektów przedstawionych na planszach graficznych, a ponadto syntetyczny opis stylów i kierunków architektury zachodnioeuropejskiej (zilustrowanych dodatkowymi rysunkami na marginesach) oraz krótkie biogramy najsłynniejszych architektów.

Data dodania produktu: 13 lipiec 2006.