Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
aranżacje wnętrz
aranżacje wnętrz
Kieruje się realizmem i zdrowym rozsądkiem przy wyborze i stosowaniu materiałów dekoracyjnych oraz daje cenne wskazówki i uwagi

 

Autor: Ann Grafton
Tytuł: aranżacje wnętrz
Tytuł oryginału: Interior transformations
Tłumaczenie: Magdalena Jatowska
Rok wydania: 2009
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: twarde laminowane okładki
Format: 240x285 mm
Ilość stron: 192
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 978-83-7495-662-8
Wydawnictwo: Muza S.A.
 
  • Opis
  • Spis treści
 

ARANŻACJE WNĘTRZ

Autorka prezentuje pomysły na odświeżenie wyglądu wnętrz bez konieczności całkowitej zmiany wystroju. Pokazuje, jak przekształcić otaczające wnętrza, by spełniały nasze oczekiwania. Omawia istotne decyzje, które należy podjąć w odniesieniu do przestrzeni, światła, kolorów, powierzchni, tkanin i mebli.

W swojej książce Ann Grafton kieruje się realizmem i zdrowym rozsądkiem przy wyborze i stosowaniu materiałów dekoracyjnych oraz daje cenne wskazówki i uwagi dotyczące planowania i oszczędnego gospodarowania budżetem.

Uzupełnieniem tekstu są wykonane specjalnie do tej publikacji fotografie, które przedstawiają wiele schematów dekoracyjnych i różnych rozwiązań wystroju wnętrz. Palety tematyczne pomagają w doborze kolorów i materiałów. Polecamy

Zmiany wprowadzane w wystroju wnętrz dają ogromną satysfakcję i przynoszą wspaniałe efekty. Wygodny dom, w którym możemy się zrelaksować i który odpowiada naszym potrzebom, podnosi jakość życia.

Planując zastosowanie we wnętrzu różnych materiałów, musimy sprostać wyzwaniom, jakim jest wzbogacenie życia naszych klientów. Oprócz wymogów estetycznych muszą również pełnić swoje funkcje. Wierzę, że podobnie jest z dekoracją pojedynczego pomieszczenia - wystrój domu zawsze powinien odpowiadać naszemu stylowi życia. Gdy we własnym domu planuję wystrój wnętrz, staram się, by wprowadzane zmiany sprawiały radość domownikom, a jednocześnie były zgodne z różnorodnymi, często rozbieżnymi oczekiwaniami. Najlepszym przykładem jest nasz niedawno przebudowany i odnowiony dom w Kornwalii. Przy ograniczonym budżecie i napiętych terminach udało mi się przekształcić zwyczajny dom, którego głównym atutem był przepiękny widok na wybrzeże, w wygodne i przytulne rodzinne gniazdko. Doświadczenia te stały się punktem wyjścia do napisania książki, a rezultaty moich działań widoczne są na niektórych fotografiach.

Odkryłam, że pomysł na wzór materiału można zaczerpnąć z dowolnego źródła - z cudownego kawałka starej tkaniny, miniaturowego indiańskiego obrazka, amerykańskiego rękodzieła lub spaceru po jesiennym lesie. Podobnie jest z pomysłami na wystrój wnętrz. Wszystko wokół nas może stać się źródłem inspiracji, od barw spotykanych w przyrodzie po dekoracyjną skrzynię przywiezioną z podróży. Wprowadzenie w życie pomysłów wymaga podjęcia przemyślanych, rozważnych decyzji dotyczących barw, kształtów, faktur i wzorów. Każda rzecz w domu - od farby na ścianach i rodzaju podłogi, po sposób upięcia zasłon lub umieszczenia danego przedmiotu - wpłynie na jego styl i ogólną atmosferę. Należy także pamiętać o sprawach praktycznych i wygodzie. Trwałość tapicerki, jakość kuchennego oświetlenia, miękkość materaca - wszystkie te czynniki składają się na końcowy sukces.

Napisałam tę książkę w celu zapoznania czytelników z procesem transformacji wnętrz, wyjaśnienia głównych zasad ich projektowania i podzielenia się pomysłami na dekoracje. Oprócz wskazówek dotyczących całkowitej zmiany poszczególnych pomieszczeń w domu książka przynosi sposoby ożywienia ich wyglądu, przedstawia subtelne zmiany wnętrz odpowiadające zmianom pór roku oraz zastosowanie akcentów kolorystycznych i detali dekoracyjnych dla uatrakcyjnienia wyglądu pomieszczenia. Aby ułatwić ci podjęcie decyzji, prezentuję także rozmaite style dekoracyjne, palety barw i zestawienia materiałów.

Opisane metody i rozwiązania są wynikiem moich osobistych doświadczeń i wiedzy zdobytej w życiu zawodowym. Mam nadzieję, że uda mi się zainspirować Czytelników do wprowadzenia tych pomysłów w życie, eksperymentowania ze stylami i kolorami, łamania zasad i poszukiwania optymalnych rozwiązań. Dom nabiera charakteru, powstaje, stopniowo, w miarę odciskania się na nim kolejnych warstw naszej osobowości. Ważne, by wszystkie decyzje podejmować rozważnie. Wnętrze każdego domu powinno być przemyślane.

Przy projektowaniu wystroju wnętrz często pojawia się pokusa, by jak najszybciej przejść do bardzo przyjemnego etapu polegającego na wybieraniu farb i tkanin, decydowaniu o sposobie zawieszenia zasłon lub polowaniu na określony mebel. Pierwszą zasadą przy dekorowaniu wnętrz powinno jednak być uzbrojenie się w cierpliwość. Zanim cokolwiek kupisz, długo i uważnie przyjrzyj się swojemu domowi. Oznacza to patrzenie poza obecny wystrój i umeblowanie, ocenę jakości oraz ilości przestrzeni i światła, a także podstawowy układ ścian, podłóg i elementów architektonicznych. Tylko dysponując dokładną wiedzą o swoim domu będziesz mógł podjąć właściwe decyzje.

Na początku należy zawsze wziąć pod uwagę przestrzeń, którą dysponujesz. Jest to nie tylko kwestia oceny powierzchni i wysokości wnętrz, ale także tego, jak chcemy tę przestrzeń wykorzystać i czy pomysły są praktyczne. To, ile naturalnego światła wpada do pomieszczenia, decyduje zarówno o potrzebnym sztucznym oświetleniu, jak i kolorze farby lub tapety.

Gdy już oceniłeś dostępną przestrzeń i zdecydowałeś, jak ją wykorzystać, możesz zacząć myśleć o stylu lub nastroju, jaki chciałbyś stworzyć. Wybranie stylu bywa kłopotliwe, istnieje jednak kilka technik, na przykład zastosowanie tablicy inspiracji, które pomogą ci skrystalizować pomysły.

Transformacja domu wymaga dokładnego planowania i opracowania budżetu, a także wynajęcia fachowców, takich jak pracownicy budowlani, hydraulicy i elektrycy, oraz nadzorowania ich pracy. Możesz również zatrudnić projektanta wnętrz, który pomoże ci sprecyzować twoje pomysły lub podsunie nowe.

Niniejszy rozdział ma ci ułatwić podjęcie tych początkowych decyzji i opracowanie modelu wystroju wnętrz.

Data dodania produktu: 04 sierpie 2010.