Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
aplikacje innowacyjne techniki, łatwe projekty
aplikacje innowacyjne techniki, łatwe projekty
Jak tworzyć oryginalne narzuty, poduszki i inne elementy dekoracyjne

 

Autor: Trice Boerens
Tytuł: aplikacje innowacyjne techniki, łatwe projekty
Tytuł oryginału: THE NEW APPLIQUE: INNOVATIVE TECHNIQUES, EASY PROJECTS
Tłumaczenie: Katarzyna Gwiazda
Rok wydania: 2006
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 220x235 mm
Ilość stron: 112
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 83-7243-498-0
Wydawnictwo: RM
 
  • Opis
  • Spis treści
 

Dzięki zastosowaniu nowych technik Twoje aplikacje zyskają lekkość i nowoczesny charakter. Z książki dowiesz się, jak tworzyć oryginalne narzuty, poduszki i inne elementy dekoracyjne. Poznasz najnowsze techniki pracy z tkaninami - od wykorzystania preparatów utrwalających materiał, szycia na maszynie, po metody zdobienia: naszywki z filcu, z przędzy, kolaż, patchwork i papierowe wycinanki. Dzięki kolorowym zdjęciom, wykrojom i czytelnym instrukcjom szybko opanujesz kolejne stopnie wtajemniczenia w pasjonującą sztukę aplikacji.

 

Trice Boerens uczestniczyła jako producent i dyrektor artystyczny w tworzeniu ponad 200 książek poświęconych robótkom ręcznym (m.in. patchworkom, lalkarstwu, malarstwu i ozdobom z koralików). Jest również autorką książki „Creative Matting and Framing". Mieszka w Ogden, w amerykańskim stanie Utah.

Fotograf Kevin Dilley pracuje w Riverdale (Utah, USA).

 

Mówiąc najprościej, aplikacja to wzór z materiału naszyty na większy kawałek tkaniny. Aplikacja odwrócona powstaje po zszyciu kilku warstw materiału i wycięciu wzoru z każdej warstwy tak, aby po kolei odsłonić tkaniny znajdujące się pod spodem. Następnie należy wywrócić brzegi na drugą stronę i przyszyć do dolnej warstwy aplikacji.

 

Należę do osób, dla których proces tworzenia jest równie ważny jak końcowy efekt. Tworzenie oraz obserwacja czynionych postępów daje olbrzymią satysfakcję, a znajomość technik wykonania decyduje o jakości wyrobu. Ostatnio oglądałam w telewizji program hobbystyczny, w którym demonstrowano wykonanie altanki ogrodowej. Chociaż nie mam żadnego doświadczenia stolarskiego ani miejsca na altankę, przez dobrą godzinę nie mogłam oderwać wzroku od ekranu. Kilkanaście lat temu pracowałam w małym wydawnictwie, gdzie zajmowałam się projektowaniem wzorów hafciarskich. Projekty precyzyjnie wyrysowane na papierze milimetrowym trafiały do hafciarek, które za pomocą kolorowych nici przenosiły je na płótno. Efekt był przepiękny, bowiem ich prace przypominały malowidła. Patrząc na ukończone dzieła hafciarek, czułam się dumna i w pełni wynagrodzona za swój trud.

Fakt, że uwielbiam oglądać hafty krzyżykowe, ale nie cierpię ich robić, zakrawa na ironię. Ponieważ w redakcji przestało nam wystarczać wyłącznie hafciarstwo, zdecydowaliśmy się wydawać książki poświęcone innym technikom, np. patchworkowi i aplikacji. To był strzał w dziesiątkę! Uwielbiam dotyk bawełny, flaneli, jedwabiu, wełny czy sztruksu. Lubię łączyć ze sobą różne rodzaje tkanin. Tylko taka osoba jak ja, rozkochana w patchworku, może zrozumieć, jak wiele emocji niesie dobieranie kolorów, włókien i wzorów. Do moich ulubionych zajęć należy zszywanie kawałków narzuty i obserwowanie, jak z pojedynczych wzorów wyłaniają się zaprojektowane kształty. To fascynujące, gdy gotowa narzuta wygląda dokładnie tak, jak sobie wyobrażałam. Ale czasami otrzymuję efekt, którego kompletnie nie spodziewałam się. Tak czy inaczej, przeżycie jest niepowtarzalne.

Prezentowana książka przeznaczona jest dla osób, które lubią szyć i obserwować wyniki swojej pracy. Zastosowanie pięciu nowych metod aplikacji umożliwia stworzenie pięknego wzoru, a jednocześnie stanowi okazję do świetnej zabawy. Techniki różnią się od siebie - każda jest unikalna i może sprawić, że Twoje dzieła będą wyjątkowe. Niektóre z nich wykorzystują starsze, znane Ci metody, takie jak wycinanki z papieru czy wyszywanie. Jeśli masz trochę czasu, zajrzyj do zapomnianych książek lub na strony internetowe i poszukaj dawnych wzorów.

Data dodania produktu: 08 czerwiec 2006.