Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
antyki  meble ilustrowany przewodnik
antyki meble ilustrowany przewodnik
ANTYKI - MEBLE ZABYTKOWE

 

Autor: Tim Forrest
Tytuł: antyki meble ilustrowany przewodnik
Tytuł oryginału: Antiąue. Furniture
Tłumaczenie: Bożena Mierzejewska
Rok wydania: 2012
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: twarde lakierowane okładki, obwoluta
Format: A4
Ilość stron: 160
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 978-83-213-4751-6
Wydawnictwo: ARKADY
 
  • Opis
  • Spis treści
 

Bez względu na to jak rozległa jest nasza wiedza o zabytkowych meblach, książka Antyki. Meble zabytkowe pomoże we właściwym spojrzeniu na te niezwykłe sprzęty. To bardzo ważne przy planowaniu kupna antyku, który chcielibyśmy mieć w domu.


Kupując mebel, powinno się wiedzieć, czy jest oryginalny, z epoki, czy był wcześniej przerabiany lub restaurowany, lub może jest późniejszą kopią, gdyż ma to istotny wpływ na cenę. Warto pamiętać, że moda na meble w określonych stylach powracała wielokrotnie. Książka Antyki. Meble zabytkowe dostarcza wielu informacji na temat konstrukcji, zwraca uwagę na istotne elementy, które osobie niezorientowanej mogą wydawać się autentyczne i właściwe, a w rzeczywistości wcale takimi nie są; wskazuje, co jest oryginałem, a co kopią.


Historia mebli jest bardzo długa. W niniejszym opracowaniu ograniczamy się do omówienia wyrobów powstałych od XVII do początków XX w., czasów, z których pochodzi większość antyków obecnych na rynku. Książka zawiera przykłady głównych typów mebli z ostatnich trzech stuleci. Osobny rozdział jest poświęcony meblom ogrodowym, bowiem ta kategoria cieszy się wśród kolekcjonerów coraz większą popularnością. Omówione zostały również małe meble okazjonalne, lustra, sprzęty malowane i zdobione laką, a także meble wiejskie i przeznaczone do oranżerii.


Wśród przykładów prezentowanych w książce są nie tylko meble typowe, lecz także spotykane rzadko. Wszystkie zostały tak wybrane, aby możliwie najlepiej pokazać, w jaki sposób rozpoznawać typy mebli, określić czas ich powstania i styl. Czytelnik znajdzie również omówienie elementów konstrukcyjnych, sposobów i form dekoracji, a także informacje o najważniejszych gatunkach drewna, z jakich wykonywano niegdyś meble. Tego rodzaju wiedza jest pomocna zarówno w datowaniu, jak i ustaleniu miejsca powstania mebla. Na przykładzie mebli pochodzących z różnych miejsc wskażemy pewne narodowe lub regionalne cechy stylowe, dzięki czemu czytelnicy będą mogli uświadomić sobie, jak style przekraczały granice państw.


Meble odgrywają ważna rolę w życiu codziennym, od biurek i krzeseł służących podczas pracy po wygodne łóżka, w których odpoczywamy. Mebel antyczny jest nie tylko przedmiotem funkcjonalnym: cieszy również oko i stanowi ogniwo łączące nas z przeszłością. Lepsza znajomość tych przedmiotów ułatwi ich właściwą ocenę, a takiej właśnie wiedzy dostarcza ta książka.

Data dodania produktu: 20 lipiec 2013.
 

Klienci, którzy wybrali ten produkt, kupili również:

100 cudów architektury place miejskie
100 cudów architektury place miejskie