Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
1001 porad jak zostać dobrym ogrodnikiem
1001 porad jak zostać dobrym ogrodnikiem
Od wysiewu nasion do zbudowania idealnego patio, od zbiorów po doniczki, od dzikich zwierząt po gospodarowanie wodą

 

Autor: Pippa Greenwood
Tytuł: 1001 porad jak zostać dobrym ogrodnikiem
Tłumaczenie: Jakub Kowalczyk
Rok wydania: 2009
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: twarde laminowane okładki
Format: 205x260 mm
Ilość stron: 256
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 978-83-61048-73-2
Wydawnictwo: Buchmann
 
  • Opis
  • Spis treści
 

1001 PORAD JAK ZOSTAĆ DOBRYM OGRODNIKIEM

Porady na temat wysiewu, pielęgnacji, przycinania, wykopywania, zbierania, projektowania, kompostowania, podlewania.

Wszystko na temat warzyw, owoców, doniczek i koszyków, trawników, drzew, pnączy, ziół, zwierząt w ogrodzie, róż.

Inspiracje dla oświetlenia, nasadzeń, ozdabiania, wypoczynku, recyklowania, zabawy, imprezowania.

Pełna praktycznych porad, pomysłów oraz ulepszonych metod ogrodniczych

Zajmująca się wszystkimi najważniejszymi kwestiami: od zbiorów po doniczki, od dzikich zwierząt po gospodarowanie wodą

Pełna szczegółowych wyjaśnień: od wysiewu nasion do zbudowania idealnego patio

1001 sposobów na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy i wysiłku przy osiągnięciu maksymalnej satysfakcji

Nie ma nic bardziej relaksującego, przyjemnego i pozwalającego być dumnym z sukcesów niż praca w ogrodzie. Mieszanka świeżego powietrza, pięknych roślin oraz spokojne] (choć czasem pełnej wysiłku) pracy sprawia, że uśmiech sam pojawia się na twarzy Zbierając warzywa, owoce i zioła, możemy wszyscy uczestniczyć w tej radości i poczuć ogromną satysfakcję, jaką niesie nam zajmowanie się własnym ogrodem.

Praca w ogrodzie zapewnia nam te wszystkie wspaniałości, ale jeśli zechcemy osiągnąć zbyt wiele, możemy dać się przygnieść problemami i nie uzyskać tego, o czym marzymy. Ogród jest przecież jak każda inna pasja lub hobby - nie zawsze daje w pełni to, co zaplanowaliśmy. Niezależnie od tego, czy zaczynamy przygodę z ogrodnictwem, czy też jesteśmy doświadczonym ogrodnikiem z wieloletnim stażem, zawsze możemy nauczyć się czegoś nowego. Dotyczy to każdego z nas, także tych, którzy, prowadząc programy telewizyjne, wykłady lub pisząc książki na temat ogrodnictwa, zarabiają na życie. Jeśli mamy możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia innych, nasza praca będzie przebiegała łatwiej, szybciej i oczywiście skuteczniej.

Pragnę wyrazić nadzieję, iż w niniejszej książce będziecie mogli znaleźć wiele interesujących i inspirujących informacji, oraz że zarazi Was ona nowymi pomysłami, a także chęcią poznania i wypróbowania czegoś nowego w swoim ogrodzie. Nie ma nic lepszego niż rozmowa z innymi ogrodnikami o rozmaitych problemach, sukcesach i porażkach, jak również o poradach, które mogą przekazać. Takich podpowiedzi jest w tej książce bardzo wiele i nimi wszystkimi pragnę się podzielić w ten sposób, w jaki sama uzyskiwałam kiedyś porady od bardziej doświadczonych ode mnie ogrodników. Miłej zabawy!

Jeśli nawet mamy wieloletnie doświadczenie w ogrodnictwie, na pewno jest jeszcze sporo rzeczy/ które będziemy wykonywać po raz pierwszy lub które moglibyśmy wykonywać szybciej albo efektywniej. Książka 1001 PORAD Jak zostać dobrym ogrodnikiem została napisana po to, aby być użyteczną i interesującą, jeśli tylko jesteśmy miłośnikami ogrodnictwa (nawet jeżeli ta miłość dopiero pączkuje) i chcemy nauczyć się więcej na temat najróżniejszych aspektów tego zajęcia. Jeśli oprócz tego mamy ochotę na zajmowanie się ogrodem w łatwiejszy szybszy bardziej przyjazny środowisku lub tańszy sposób, bez pogorszenia oczekiwanego rezultatu, ta publikacja jest tym, czego potrzebujemy.

Książka nie jest podzielona na klasyczne części i monotonne teksty które, jak encyklopedia, zajmują się po kolei wszystkimi aspektami ogrodnictwa i dokładnie każdą rośliną. Składa się ze specjalnie skonstruowanych rozdziałów, w których można znaleźć informacje mające pomóc w upiększeniu ogrodu, rozwiązaniu problemów oraz/ co jest prawdopodobnie najważniejsze, sprawić, że ogród zaczynie zajmować ważne miejsce w naszym życiu i dawać wiele radości.

Według mnie, tak właśnie powinno wyglądać zajmowanie się ogrodem - wymaga on odrobiny zastanowienia oraz ogromnej ilości czasu, ale również powinien stanowić miłe otoczenie domu, i - jeśli akurat mamy na to ochotę - dawać obfite plony własnych warzyw i owoców. Zapewnia przy tym regularną dawkę ćwiczeń dla mięśni, o wiele przyjemniejszą niż przepocone siłownie, sale gimnastyczne czy centra fitnessu.

Każdy rozdział opisuje inny aspekt ogrodnictwa, dlatego mam nadzieję, że łatwo będzie znaleźć odpowiedź na nurtujący nas problem lub pomóc w podjęciu decyzji dotyczącej naszego ogrodu. Jeśli nabyliśmy nowy ogród i chcemy znacząco go zmienić lub też zbudować nowy od podstaw, znajdziemy tutaj również garść informacji, które pomogą nam w czynności planowania ogrodu. Dla tych, którzy nie złapali jeszcze bakcyla ogrodnictwa, napisanych jest kilka rozdziałów o najważniejszych elementach ogrodu i obchodzeniu się z nimi - w tym m.in. z meblami ogrodowymi i tarasami, własnymi warzywami i pompami do oczek wodnych.

W książce można również znaleźć zestawienia roślin, które będą pomocne w dobraniu odpowiednich gatunków i odmian do warunków panujących w ogrodzie. Oczywiście nie są to listy zamknięte jedynych roślin, które warto mieć w ogrodzie, lecz tylko moje propozycje, dostosowane do szczególnych warunków. Podobne listy opracowane są dla technik ogrodniczych oraz metod rozmnażania roślin.

Niezależnie od naszej wiedzy ogrodniczej i stylu posiadanego przez nas ogrodu (lub stylu, do jakiego nasz ogród aspiruje), zawsze będziemy w stanie znaleźć coś dla siebie i wybrać to, co ułatwi nam pracę w ogrodzie. Z pomocą niniejszej książki, praca w ogrodzie, szczególnie ta mniej efektowna/ zamieni się ze zniechęcającej konieczności w pasjonujące zajęcie połączone z przyjemnością.

Data dodania produktu: 18 maj 2009.
 

Klienci, którzy wybrali ten produkt, kupili również:

chleb z własnego pieca
chleb z własnego pieca
piwnice naturalne prawidłowa budowa pomieszczeń do ekologicznego przechowywania warzyw i owoców
piwnice naturalne prawidłowa budowa pomieszczeń do ekologicznego przechowywania warzyw i owoców
hodujemy zioła uprawa, właściwości, zastosowanie, przepisy
hodujemy zioła uprawa, właściwości, zastosowanie, przepisy