Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
1001 pomysłów  kolor i farba
1001 pomysłów kolor i farba
Kompozycje kolorystyczne dla Twojego domu

 

Autor: Anne Justin
Tytuł: 1001 pomysłów kolor i farba
Tytuł oryginału: 1001 ideas for Color & Paint
Tłumaczenie: Ewa Gorządek
Rok wydania: 2007
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 215x280 mm
Ilość stron: 240
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 83-213-4474-7
Wydawnictwo: ARKADY
 
  • Opis
  • Spis treści
 

1001 POMYSŁÓW  KOLOR I FARBA

• Ponad 1000 barwnych projektów i zdjęć oryginalnych rozwiązań, stylowe kompozycje kolorystyczne dla twojego domu, od nowoczesnych i modnych pomysłów po tradycyjne
• Katalog technik malarskich, od przecierek po postarzane faktury, od malowideł ściennych po marmurkowe desenie
• Inspirujące pomysły na wnętrza w różnych barwach, z których możecie wybrać najbardziej dla was odpowiednie
• Praktyczne porady, jak dobrać farbę i kolory pasujące do waszego stylu, domu i budżetu

 

Jeżeli zamierzacie radykalnie zmienić wygląd swojego domu, najszybciej i najtaniej zrobicie to za pomocą farby. Jednak olbrzymi wybór kolorów i malarskich efektów może sprawić, że będzie wam trudno podjąć nawet najprostszą decyzję. Zanim się zatem zabierzecie do pracy, zapoznajcie się ze wszystkimi możliwościami, jakie oferuje książka 1001 pomysłów – kolor i farba.

W tym poradniku zawarte są informacje na temat tego, jak postrzegamy kolory, jakie układy barw najlepiej sprawdzają się we wnętrzach (nie istnieje bowiem zły kolor, są tylko złe kompozycje kolorystyczne) i jak je stworzyć.

W kilku pierwszych rozdziałach prezentowane są najciekawsze gamy kolorystyczne (np. Kolory pastelowe lub odcienie śródziemnomorskie), propozycje ich komponowania oraz zestawy harmonizujących i kontrastowych kolorów. Znajdują się tu także przykłady różnych kolorystycznych rozwiązań dla tych samych wnętrz. Ułatwi to podjęcie decyzji, które układy barwne najbardziej wam odpowiadają, i pomoże zrozumieć, w jaki sposób kompozycje kolorystyczne nadają charakter całemu domowi,

W dalszej części książki znajduje się przegląd efektów malarskich, a także sposoby na łączenie i dopasowywanie kolorów do obić mebli. Pomożemy wam także podjąć decyzje, które z tych prac możecie wykonać sami, a do których należy wynająć fachowców.

W rozdziale Praktyczne porady zamieściliśmy rzeczowe informacje na temat rodzajów farb, materiałów malarskich i profesjonalistów, z pomocy których możecie skorzystać. Jednak na początek, watro zapoznać się z podstawowymi informacjami o kolorze.

ZROZUMIEĆ KOLOR
Wyobraźcie sobie tęczę, pasy czystych kolorów czy raczej smugi, zlewające się ze sobą tak. że trudno rozróżnić, gdzie zaczyna się kolejny odcień barwy. Tęcza to dobry punkt wyjścia do rozmowy o kolorach, ponieważ zawiera spektrum barw podstawowych i ujawnia sposób, w jaki mózg je postrzega. Oko ludzkie spostrzega tęczę jako oddzielne pasy kolorów.

 


Czasami przebogata oferta kolorystyczna, którą oferują sklepy, może przyprawić o zawrót głowy i sprawić, że poczujecie się zagubieni, zwłaszcza jeżeli nie macie ustalonego wzoru czy pomysłu, który ułatwiłby podjęcie decyzji. Kolejne rozdziały pomogą wam dokonać wyboru właściwego układu kolorystycznego. Dzięki nim będziecie mogli wyobrazić sobie ten sam pokój w wielu różnych wariantach barwnych, a zatem wybrać takie, które wam najbardziej odpowiadają. Poza tym, każdy rozdział zawiera inspirujące zdjęcia podzielone na grupy kolorystyczne. Towarzyszą im ilustracje z tymi samymi paletami barw, które są też zestawione z barwami harmonizującymi i kontrastowymi.

 

Data dodania produktu: 02 maj 2007.