Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
1001 pomysłów łazienka wyposażenie, akcesoria, dekoracja
1001 pomysłów łazienka wyposażenie, akcesoria, dekoracja
Przykłady wanien, umywalek, baterii, kabin prysznicowych i ceramiki łazienkowej

 

Autor: Jerri Farris
Tytuł: 1001 pomysłów łazienka wyposażenie, akcesoria, dekoracja
Tytuł oryginału: 1001 Ideas for Bathrooms: The Ultimate Sourcebook
Tłumaczenie: Ewa Romkowska
Rok wydania: 2010
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękka
Format: 215x280 mm
Ilość stron: 240
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 978-83-213-4657-1
Wydawnictwo: ARKADY
 
  • Opis
  • Spis treści
 

1001 POMYSŁÓW ŁAZIENKA WYPOSAŻENIE, AKCESORIA, DEKORACJA

Jest to obszerne kompendium wszelkich możliwych stylów urządzania łazienek oraz wykorzystanych przy tym materiałów i akcesoriów. Niezależnie od tego czy twoja wymarzona łazienka ma być łatwą do utrzymania kabiną prysznicową dla jednej osoby, czy też pomieszczeniem dla licznej rodziny z dużą liczbą szafek - znajdziesz tu inspiracje na setkach fotografii przedstawiających szeroką gamę rozwiązań. Są tu przykłady wanien, umywalek, baterii, kabin prysznicowych i ceramiki łazienkowej, a także praktyczna lista pytań kontrolnych pozwalających ocenić projektu, porady dotyczące wykończenia ścian, podłóg, ogrzewania, oświetlenia i otworów okiennych.

Setki fotografii dobrze zaprojektowanych wnętrz, nowoczesnych urządzeń oraz akcesoriów dostarczą inspiracji przy urządzaniu łazienki - bez względu na to czy jest to luksusowy salon kąpielowy, czy też łazienka rodzinna, z której korzysta kilka osób i trzeba w niej przechować mnóstwo rzeczy.

W książce znajdziesz:
• Katalog wanien, pryszniców, umywalek, toalet i drobniejszych akcesoriów
• Ponad 1000 kolorowych fotografii i rysunków
• Porady ułatwiające wybór wszelkich elementów, łącznie z materiałami wykończeniowymi na ściany i podłogi
• Różne sposoby ogrzewania, oświetlania i dekoracji łazienki

Obserwatorzy trendów informują, że duża luksusowa łazienka plasuje się na drugim miejscu na liście najbardziej pożądanych pomieszczeń, o które pytają nabywcy mieszkań. Tylko kuchnie w większym stopniu decydują o atrakcyjności lokalu. Nikogo to chyba nie dziwi. Ponad jedna trzecia populacji przyznaje, że nieustannie podlega silnym stresom. Dziś, w czasach nieustannego pośpiechu, ludzie pragną, a nawet wręcz potrzebują zacisznego miejsca, w którym mogliby się zrelaksować i porozpieszczać. Coraz częściej takim miejscem bywa łazienka.

Łazienka to jedno z niewielu dostępnych nam miejsc, w którym znajdziemy odosobnienie. W świecie, gdzie wszystko jest ze sobą połączone, a komunikacja tak rozwinięta, że rzadko znajdujemy chwilę dla siebie, większość ludzi pomyśli chwilę zanim przeszkodzi komuś, kto znajduje się w łazience. Ta prosta prawda to jeden z powodów, dla których wielu właścicieli domów marzy o stworzeniu w swojej łazience atmosfery spa, chcąc za jej zamkniętymi drzwiami znaleźć ciszę i spokój.

Ze statystyk wynika, że w ciągu ostatnich trzydziestu lat powierzchnia łazienek nieustannie powiększała się. Obecnie projektuje się łazienki dwa razy większe niż w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Te dane mają duży wpływ na rozwijającą się tendencję do renowacji łazienek. Dom z co najmniej jedną, dużą, luksusową łazienką jest wiele więcej wart niż dom o podobnej powierzchni, ale z przeciętnymi pod względem wielkości i urządzenia łazienkami.

Przebudowę łazienki uważa się powszechnie za mądrą inwestycję. Ostatnio prowadzone badania kosztów i zysków wskazują, że przebudowana, ekskluzywna łazienka spowoduje zwrot co najmniej 77 procent nakładów. Innymi słowy, jeśli sprzedasz swój dom w ciągu roku po ukończeniu przebudowy, otrzymasz około 77 groszy z każdej złotówki, którą zainwestowałeś. Odsetek zwrotu będzie nawet większy, jeśli urządzisz łazienkę przy sypialni w domu, w którym takiej wcześniej nie było, lub dodatkową łazienkę w domu, w którym była tylko jedna.

Wszystkie te cyfry i fakty są ważne i powinny wpłynąć na decyzję o przebudowie łazienki lub dobudowie kolejnej. Nie są to jedyne determinujące czynniki. Najważniejsze jest to, czy chcesz zainwestować czas i pieniądze potrzebne do zaprojektowania, zaplanowania i nadzorowania przebudowy, dzięki której zyskasz wspaniałą łazienkę. Przebudowa starej lub urządzenie nowej łazienki może okazać się długim procesem; trzeba będzie poznać i wybrać odpowiednie przedmioty oraz rozwiązania, a także przetrwać czasem poważne niewygody. Wreszcie jedynym argumentem przemawiającym za sensownością rozpoczynania prac jest twoja wiara, że rezultaty ucieszą cię na tyle, by usprawiedliwić owo przedsięwzięcie. Na to pytanie możesz odpowiedzieć tylko ty i twoja rodzina.

Oceń swoją łazienkę. Nim przystąpisz do projektowania przebudowy łazienki, oceń istniejące pomieszczenie. Musisz zadać sobie kilka pytań. Odpowiedzi ułatwią ci podjęcie decyzji, a także zaplanowanie całego procesu, jeśli postanowisz jednak łazienkę zmienić.
• Czy pomieszczenie jest dostatecznie duże?
• Czy znajdują się w nim urządzenia, które ci się podobają?
• Czy urządzenia te są bezpieczne? Na przykład, czy podłoga pod prysznicem jest śliska i czy można regulować temperaturę wody? Czy do kranów nad wanną można sięgnąć, stojąc obok niej?
• Czy jest dość miejsca do przechowywania potrzebnych przedmiotów?
• Czy meble, w tym szafki, podobają ci się, i czy są w dobrym stanie?
• Czy jest w łazience odpowiednie oświetlenie i wentylacja? Czy oświetlenie jest atrakcyjne, czy zapewnia wygodę?
• Czy lubisz przebywać w swojej łazience? Jeśli odpowiedź na więcej niż trzy lub cztery pytania będzie brzmiała „nie", najprawdopodobniej powinieneś przebudować łazienkę. Planując nową, weź pod uwagę, z których elementów jesteś zadowolony, a które według ciebie wymagają ulepszenia.

Zaplanuj swoją łazienkę. Planowanie prac związanych z nową łazienką zaczyna się od odpowiedzi na dwa proste pytania: jak dużo jest miejsca w mieszkaniu, a także ile pieniędzy możesz poświęcić na przebudowę? Odpowiedzi będą miały wpływ, bezpośredni bądź pośredni, na wybór praktycznie wszystkiego do tego pomieszczenia, łącznie z wyposażeniem, armaturami i materiałami wykończeniowymi.

Powiększanie powierzchni istniejącej łazienki jest dużo kosztowniejszym przedsięwzięciem niż jej przebudowa. Jeśli łazienki nie można przemeblować tak, by zaspokajała twoje potrzeby, upiększenie jej nie przyniesie pożądanych rezultatów. Zmierz pomieszczenie i zorientuj się, ile miejsca zajmie nowe wyposażenie, nim przejdziesz do następnego stadium - procesu planowania.

Kiedy zdecydujesz, jaką sumę będziesz mógł przeznaczyć na przedsięwzięcie, możesz rozpocząć planowanie. Wszystko zależy od decyzji, w jakie elementy pragniesz wyposażyć łazienkę, oraz jaką przestrzenią i jakimi środkami finansowymi dysponujesz.

W przypadku planowania przebudowy należy przede wszystkim zapoznać się z istniejącymi możliwościami. Wiele cennych informacji znajdziesz na stronach tej książki. Innymi ważnymi źródłami wiadomości są Internet, katalogi i broszury producentów, salony sprzedaży i wystawowe. Dobrze jest już w początkowym okresie planowania skonsultować się z projektantem czy wykonawcą.

Data dodania produktu: 21 padziernik 2010.