Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
1000 pomysłów na dom
1000 pomysłów na dom
Domy w tej książce to ukochane dzieła wielu ludzi z całego świata

 

Autor: Stafford Cliff
Tytuł: 1000 pomysłów na dom
Tytuł oryginału: 1000 Home Ideas
Tłumaczenie: Piotr Lewiński
Rok wydania: 2008
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: miękkie laminowane okładki
Format: 230x300 mm
Ilość stron: 208
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 978-83-7495-483-9
Wydawnictwo: Muza S.A.
 
  • Opis
  • Spis treści
 

1000 POMYSŁÓW NA DOM

Nasze domy odzwierciedlają styl, w jakim żyjemy, zachowując ślady rozmaitych etapów naszej egzystencji oraz odkrywając cechy naszej osobowości. Powinny też być „elastyczne" - mieć przestrzeń przeznaczoną na pracę oraz odpoczynek, na zabawę, spożywanie posiłków i sen, miejsce dla rodziny i zwierząt domowych. Obojętne, czy kupujesz dom po raz pierwszy, czy też jesteś jego właścicielem ze sporym doświadczeniem, nasze pomysły cię zainteresują. W jaki sposób można zmodyfikować pierwotne założenia projektu i odcisnąć własne piętno? Jakie kolory utworzą optymalną harmonię? Jaki rodzaj podłogi wybrać? Jak wyeksponować swoje zdjęcia, i czy schować drogie sercu pamiątki w kredensie, czy też wystawić wszystko na pokaz? Zdecydować się na minimalistyczną prostotę czy zaplanowany chaos, a może postawić na tradycję i klasykę, a może współczesny i eksperymentalny design?

 

Ta fascynująca książka udzieli odpowiedzi na wszystkie twoje pytania. We współpracy z francuskim fotografem, Christianem Sarramonem, Stafford Cliff stworzył unikalną publikację pełną pomysłów, które cię zachwycą i oczarują, a także dostarczą inspiracji niezbędnej do stworzenia domu twoich marzeń.

 

Stafford Cliff całe życie projektował broszury, katalogi i czasopisma na temat wnętrz. Pracując z sir Terence Conranem w 1974 roku stworzył pierwsze katalogi Habitat oraz The House Book- jeden z głównych podręczników do projektowania wnętrz, który stał się najlepiej sprzedającą się książką wszech czasów w tej dziedzinie. Od tamtej pory napisał ponad sześćdziesiąt książek dotyczących projektowania wnętrz. Stafford Cliff, mieszkający w Londynie konsultant i projektant wnętrz, całe życie tworzył prospekty, katalogi oraz czasopisma związane z domem. Współpracując z Sir Terence"em Conranem, stworzył pierwsze katalogi Habitat (Siedlisko), a w 1974 roku opracował The House Book (Księga domów), jeden z głównych podręczników do urządzania wnętrz, bazujących na sztuce projektowania, który stał się najlepiej w historii sprzedającą się publikacją w tej dziedzinie. Od tamtej pory wydał ponad sześćdziesiąt książek na temat projektowania domów i ogrodów, wliczając w to The Way We Live (Sposób, w jaki żyjemy), niezwykłe, 480-stronicowe kompendium. prezentujące domy z całego świata, oraz HOME (Dom) - nowatorskie badania sondażowe na temat tego, co sądzimy o naszych domach, no i ostatnio wydane 1000 pomysłów na ogród, MUZA SA, Warszawa 2007.

Christian Sarramon, francuski fotograf, od trzydziestu lat dokumentuje wybrane domy z całego świata, spośród tych najbardziej niezwykłych i pełnych ciekawych pomysłów.

Zapewne każdy w pewnym okresie swego życia marzy o własnym domu. W młodości, jeśli mamy swój pokój, staje się on naszym światem, staramy się nadać mu osobisty charakter, uczynić zeń prywatne terytorium. Opuściwszy dom rodzinny, przystępujemy do urządzania innego i jesteśmy pełni obaw, czy nam się to uda - przecież trzeba będzie podjąć tyle decyzji. Jedni się tego boją, inni nie mogą wręcz doczekać się chwili, gdy wyruszą na zakupy. Nie wszystko jednak można dostać w sklepie. Niezastąpione są też niecodzienne pomysły. Co wybrać na podłogę: wykładzinę, dywan, maty czy deski? A może kamień lub cegłę? Część elementów zastaniesz na miejscu, pewnych wyborów ktoś dokona za ciebie - zdecydują rozmiary domu lub poprzedni właściciele. Ale i tak będziesz chciał dostosować to wszystko do swoich potrzeb. Może nie da się zmienić podłogi, ścian, sufitów czy schodów, ale prawie na pewno zechcesz coś przemalować, zamienić, poprzesuwać. Może drzwi czy nawet okna, coś w przybudówce, gabinecie, łazience. Nawet jeśli zadanie jest za poważne, by wykonać je samemu - nie zniechęcaj się. Jeśli wiesz, czego chcesz, łatwo znajdziesz lokalnego budowlańca czy rzemieślnika, który to zrobi. Wszystko to kwestia wyboru, czekają cię dziesiątki decyzji, a każda mówi coś o tobie czy twoim partnerze lub rodzicach. Przerażająca perspektywa, a musisz być na to gotowy - nie tylko u progu życia we własnym domu, ale i później - podczas przeprowadzek lub przemeblowań, gdy zmienią się okoliczności lub twoje dochody. Pojawiają się wciąż nowe pytania, ale i odpowiedzi - ponad 1000, zebranych tu w postaci prac znakomitego fotografa Christiana Sarramona, który przez 30 lat fotografował najbardziej niezwykłe i inspirujące domy świata.

Data dodania produktu: 26 sierpie 2008.
 

Klienci, którzy wybrali ten produkt, kupili również:

domy jednorodzinne konstruowanie i obliczanie
domy jednorodzinne konstruowanie i obliczanie
polskie tradycje świateczne
polskie tradycje świateczne