Szukany produkt
 
Wydawnictwo 

Kategorie

 
 

Informacje

 
 
1000 najpiękniejszych roślin do domu, ogrodu zimowego, na tarasy i balkony
1000 najpiękniejszych roślin do domu, ogrodu zimowego, na tarasy i balkony
Możesz dowiedzieć się czy roślina jest niebezbieczna, trująca lub czy może wywołać alegrgie

 

Autor: Halina Heitz
Tytuł: 1000 najpiękniejszych roślin do domu, ogrodu zimowego, na tarasy i balkony
Tytuł oryginału: Die 1000 schoensten Pflanzen fuer ein gruenes
Tłumaczenie: Krzysztof Żak
Rok wydania: 1997
Miejsce wydania: Warszawa
Oprawa: twarde lakierowane okładki
Format: 215x285 mm
Ilość stron: 383
Międzynarodowy Standardowy Numer Książki: ISBN 83-7311-240-5
Wydawnictwo: Świat Książki
 
  • Opis
  • Spis treści
 

WIELKI ILUSTROWANY PORADNIK

 

WIELKI ILUSTROWANY PORADNIK 1000 NAJPIĘKNIEJSZYCH ROŚLIN to książka zupełnie wyjątkowa pod względem bogactwa opisanych gatunków.

Porady dotyczą nie tylko samych roślin (zakupu, pielęgnacji, sposobów rozmnażania i ewentualnych chorób), ale także ich aranżacji we wnętrzach, na tarasach, balkonach i w ogrodach zimowych.

Zasadniczą część poradnika stanowi ilustrowana encyklopedia roślin, ze szczegółowymi opisami poszczególnych gatunków i ich „osobistych" wymagań.

Oprócz roślin powszechnie znanych przedstawiono nowe, ciekawe odmiany, rośliny tropikalne, a także botaniczne rarytasy. Aby ułatwić czytelnikowi korzystanie z tak obszernego materiału, pewne fragmenty tekstu wyróżniono kolorowymi ramkami. W szybkiej orientacji pomagają również piktogramy i umieszczone na marginesach rady.

Niewiele jest pytań dotyczących roślin ozdobnych, na które nie można znaleźć odpowiedzi w tym niezwykle obszernym poradniku.

Więcej zieleni w domu to więcej piękna w najbliższym otoczeniu!

KOMPENDIUM WIEDZY DLA KAŻDEGO MIŁOŚNIKA ROŚLIN

Któż z nas nie chciałby mieć w swoim mieszkaniu więcej zieleni? Rośliny ozdobne, o dekoracyjnych liściach i kwiatach, bardzo umilają nasze otoczenie, ciesząc swoją  urodą, dekoracyjnością kształtów, kolorami i zapachem. Szczęśliwcami są posiadacze ogrodów - mogą z nich zrobić rajskie zakątki! Ale także w domu i jego otoczeniu, w mieszkaniu, sieni, no małym albo dużym balkonie czy tarasie, w przydomowej szklarence i zimowym ogrodzie znajdzie się miejsce na stworzenie oazy zieleni, jakiej nam każdy pozazdrości, Nie potrzeba do tego czarów, wystarczą rośliny z basenu Morza Śródziemnego, regionów zwrotnikowych i podzwrotnikowych, znane u nas jako rośliny pokojowe, balkonowe czy tarasowe lub przeznaczone do ogrodów zimowych. Warunkiem powodzenia jest znajomość ich wymagań, odpowiednia dla danego gatunku wiedza o pielęgnacji i umiejętność wyeksponowania ich piękna.

Małymi krokami do sukcesu
W tym kolorowym, bogato ilustrowanym poradniku znajdziemy tajni- ki pielęgnacji roślin, wiele rad i wskazówek oraz pomysły, jak można zgodnie z indywidualnymi upodobaniami zmieniać wygląd swojego domu, jego otoczenia i wnętrza, wykorzystując rośliny o dekoracyjnych liściach i kwiatach,

Na wstępie powiemy, co należy wziąć pod uwagę, zanim zdecydujemy się na kupno rośliny, Potem
w przystępny sposób przedstawimy podstawy wiedzy o pochodzeniu i wymaganiach różnych roślin, (Ze zdumieniem przekonamy się, jak pasjonującą dziedziną może się okazać botanika!), Dowiemy się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o warunkach rozwoju roślin, znaczeniu światła, powietrza i wody, o nawozach, glebie, rozmnażaniu i chorobach,

Komu jest potrzebna szybka informacja, ten może ją znaleźć wśród tekstów wydrukowanych w ramkach na żółtym tle, Takie samo tło mają strony poświęcone zagadnieniom praktycznym, zamieszczone po omówieniu każdego większego tematu, co ułatwia ich szybkie znalezienie, Za pomocą kolorowych rysunków przedstawiono krok po kroku wiele praktycznych zabiegów związanych z podlewaniem, nawożeniem, przesadzaniem, rozmnażaniem, przycinaniem, pielęgnacją młodych roślin i opieką w czasie zimy. Na podstawie przedstawionych na rysunkach objawów będziemy mogli natychmiast rozpoznać, jakie szkodniki albo choroby zaatakowały nasze rośliny i jak można im przeciwdziałać.

Rozdział zatytułowany „Więcej zieleni w mieszkaniu to piękno wokół nas" będzie inspiracją do twórczego kształtowania naszego otoczenia za pomocą roślin. Czeka nas tu wiele niespodzianek w postaci ciekawych pomysłów i propozycji.

Mały słowniczek najważniejszych terminów fachowych pozwoli uporządkować wiedzę o ogrodnictwie i będzie wstępem do najważniejszej części książki, zawierającej opisy najpiękniejszych roślin - od A do Z.

Instrukcje pielęgnacji przeszło 1000 gatunków
Zasadniczo częścią tego poradnika jest wielka encyklopedia roślin, gdzie na około 250 stronach zaprezentowano przeszło 1000 najbardziej znanych i lubianych gatunków przeznaczonych do domu, ogrodu zimowego, na balkony i tarasy. Wszystkie rośliny uporządkowano według kolejności alfabetycznej ich międzynarodowych łacińskich nazw botanicznych i pokazano na co najmniej jednym kolorowym zdjęciu, Podano opis każdej rośliny i szczegółowo instrukcję pielęgnacji.

Uwzględniono również rzadkie gatunki, nie należące do typowych nowości, które się jeszcze nie zadomowiły, „stare" rośliny, przeżywające drugą młodość, rośliny rzadkie i ciekawostki botaniczne, a także podzwrotnikowe rośliny użytkowe.

Autorki niniejszej książki są miłośniczkami roślin, mającymi w ich uprawie wieloletnią praktykę, Ingrid Jantra, żona znanego dziennikarza i autora książek o ogrodnictwie Helmuta Jantry, napisała dla tej wielkiej parady roślin instrukcje pielęgnacji, Od ponad 25 lat uprawia setki roślin w domu i ogrodzie i na bieżąco „testuje" wszystkie roślinne nowinki,

Ursula Kruger jest autorką rozdziałów poświęconych pielęgnacji, zagadnieniom z zakresu botaniki i dekoracjom roślinnym, Ona również podejmuje w swoim domu wielu liściastych i kwitnących gości i zajmuje się dużym ogrodem. Napisała kilka poczytnych książek o roślinach, pisuje też dla znanych czasopism z dziedziny ogrodnictwa i urządzania wnętrz,

Redaktor Halina Heitz kierowała przez 15 lat działem roślin pokojowych, balkonowych i tarasowych największego w Europie czasopisma poświęconego tematyce ogrodniczej - „Mein schoener Garten". Uchodzi za jedną z najlepszych znawczyń tych roślin i zalicza się do najpoczytniejszych autorek książek o nich w skali międzynarodowej.

Wydawnictwo, autorki i redaktor pragną, aby ten bogaty poradnik na długie lata stał się Państwa towarzyszem, przyczyniając się do wielu sukcesów, dając radość z obcowania z roślinami i umożliwiając spełnienie marzeń o domu pełnym pięknych roślin.

 

Data dodania produktu: 10 padziernik 2006.
 

Klienci, którzy wybrali ten produkt, kupili również:

dekoracyjne składanie serwetek
dekoracyjne składanie serwetek
mozaiki
mozaiki
azalie, różaneczniki, wrzosy i inne wrzosowate
azalie, różaneczniki, wrzosy i inne wrzosowate
mozaiki to nie jest trudne!
mozaiki to nie jest trudne!